„Ukraina może się rozpaść” – D. Jarosz.

Tak mówią już ci z prawej strony na Ukrainie. Wcześniej były to sygnały „tylko” pro-rosyjskich ugrupowań. Prawda jest jednak taka że oligarchowie dbają tylko o swoje, nic nie robiąc sobie z sytuacji ogólnej, gospodarka została zniszczona, pomoc USA dotyczy tylko sfer wojskowych – i ma za zadanie antagonizować społeczeństwo, budując konflikty na linii Rosjanie (pro-rosyjscy Ukraińcy) – Ukraińcy (anty-rosyjscy – chodzi o pogłębienie tego stanu).
Walka między mocarstwami trwa – to po prostu inna faza polityczno-ekonomiczna z pełzającymi konfliktami regionalnymi.
Już wcześniej zgadzano się na propagowanie kultu SS na Ukrainie. Był tego jakieś powody….
SS Galizien we Lwowie
Chodzi o dominację i pieniądze. A bronią są idea, ideologia, wzbudzanie nienawiści do oponentów, budowanie murów między społecznościami, narodami, antagonizowanie…

Tego typu działania nie były jakoś specjalnie mocno ścigane…
profanacja2
(śmiert Lacham – śmierć Polakom)
Gloryfikacja zbrodniarzy przebudowuje świadomość społeczną młodego pokolenia:
Ulica im. Bandery w Lwowie

Pomnik zbrodniarza Bandery w Lwowie
Pomnik zbrodniarza Bandery w Lwowie

„Były szef radykalnej ukraińskiej organizacji Prawy Sektor i deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Dmytro Jarosz zapowiedział utworzenie nowego ugrupowania, którego podstawowym celem będzie ?zachowanie państwa ukraińskiego”.” (Cytat pochodzi z materiału: Jarosz: Ukraina może się rozpaść )

Warto przeczytać cały krótki tekst…
Wcześniej i nasi politycy dostrzegali problem – dostrzega go wiele osób zajmujących się tematem. Na moim blogu nie raz pojawiały się informacje nie wprost sugerujące taki scenariusz – z niektórymi osobami rozmawiałem o nim już na początku tzw „drugiego Majdanu”.
Jednak nasze władze państwowe są po prostu ślepe i głuche. Inaczej tego nie można określić…
Tymczasem pisze do mnie dr Zapałowski, były Europoseł i autor pracy doktorskiej pt.: „Polsko-ukraińska współpraca wojskowa i jej wpływ na bezpieczeństwo europejskie”, obronionej na AON:
„Od kilkunastu miesięcy w wielu wywiadach jednoznacznie wskazywałem to do czego doszedł obecnie Jarosz jako doradca szefa sztabu ukraińskiej armii. Co na to ?wielcy? analitycy rządowi? Często z politowaniem patrzono na moje wypowiedzi. W dwóch ostatnich książkach wskazywałem ten scenariusz! Może chociaż teraz politycy PiS-u pójdą po rozum do głowy.”

Ukraina jest słabym rozpadającym się państwem, jego obywatele uciekają z niego jak szczury z tonącego okrętu – nikt nie chce żyć w strefie wojny zagrożony przymusowym zaciągiem do armii aby walczyć w niewiadomym, bliżej nie określonym celu.
Albo wspierać zbrodniarzy dokonujących mordów na ludności cywilnej ( Odessa; Ostrzeżenie: tylko dla osób po 18 roku życia!
Kraj gdzie jego włodarze nie pomagają społeczeństwu już bez mała w sposób otwarty. W zasadzie nie dziwię się grupom nacjonalistycznym radykalizującym się w obronie swojego kraju. To prawo socjologiczne, które mówi o szukaniu siły w obronie jedności społecznej.
TO jest logiczne.
Niestety najbardziej zgubne, błędne i fałszywe jest odwoływanie się do tradycji nazistowskich, SS i III Rzeszy.
Ale nawet i to rozumiem – Ukraińcy nie mają zbyt wielu bohaterów, a ktoś mocno zadbał aby najbardziej „chodliwymi” byli właśnie tylko ci najbardziej negatywni… Bandera, Szandruk, Szuchewycz, Doncow (jako ideolog i tłumacz „Main Kampf” na język ukraiński obecnei wznowiono edycję z lat 20-tych tego tłumaczenia, też o tym pisałem na blogu).
Odwoływanie się do takich bohaterów może zmienić wartościowanie etyczno-moralne w młodej reprezentacji społeczeństwa ukraińskiego.
swastyka i SS
Zagrożenie jasne: za naszą wschodnia granicą powstaje nowa (inna) „IV Rzesza” tym razem Ukraińska…
Kto jednak to dostrzega, kto zdaje sobie sprawę z zagrożenia?

(już kiedyś narody wschodnie zostały oszukane przez Niemców, co dość dokładnie aczkolwiek stronniczo jest opisane w książce pt.: Iluzja

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “„Ukraina może się rozpaść” – D. Jarosz.”

  1. oby słowa Dmytro Jarosza okazały się prorocze:)))
    od kilkudziesięciu lat na to czekamy
    w ogóle pierwszy raz banderowiec coś z sensem powiedział

    1. na zachodzie (Ukrainy oczywiscie) rozpadnie się na województwo lwowskie, wołyńskie, podolskie i stanisławowskie, możemy już ostrzyć słupy graniczne, które ponownie wbijemy w Zbruczu, jak to przepowiedział nowy ukraiński prorok Dmytro Jarosz:)
      gdyby każdy z nas przesłał mu kartkę pocztową z podziękowaniem za przepowiednię o ponownym przyłączeniu tych staropolskich ziem do Polski, to Jarosz by musiał przed swoimi kamratami z „Prawego Sektora” uciekać pod opiekę Putina

Możliwość komentowania jest wyłączona.