Ukraińscy „osadnicy”?

W różnych mediach pisze się o pracujących u nas Ukraińcach, ich problemach. Czy jednak my jako prawowici obywatele tego kraju też nie miewamy problemów z przybywającymi do nas uchodźcami? Dlaczego mówi się na ten temat tak wybiórczo?
To jest najważniejsze pytanie.

… Próba wylegitymowania przez policję ze Zgierza (województwo łódzkie) pięciu mężczyzn zakończyła się atakiem na funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli ogniem. – Funkcjonariusz wystrzelił 15 pocisków. Cztery raniły napastników – informuje prokuratura. (http://www.tvn24.pl)…

Sam osobiście słyszałem o wyzywaniu w sklepie właścicielki przez Ukrainkę, czy chociażby o rzucaniu w klientkę… serem przez sprzedawczynię z Ukrainy. Wiele osób ma problemy z kupowaniem, tam gdzie pracują Ukraińcy, ponieważ nie znają dobrze języka polskiego.
Na razie to tylko „drobiazgi”.
Poza tym wielu oczywiście uciekło przed wojną i ich celem jest żyć spokojnie. Jednak ilu z tych, którzy przychodzą do nas – wierzy w coś zupełnie innego? W Banderę? W nacjonalizm? W OUN i UPA?
Tego nie wiemy…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Ukraińscy „osadnicy”?”

 1. DWA LINKI:
  „Wicepremier Piotr Gliński, szef ministerstwa, które w swojej nazwie nosi dumne określenie „dziedzictwo narodowe”, nawet w takiej sytuacji nie potrafił zachować się jak na urzędnika niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej przystało….”

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-delegacje-polski-i-ukrainy-segreguja-ofiary,nId,2546290

  i
  „Związek Ukraińców w Polsce chce ukarania posła Tomasza Rzymkowskiego za wypowiedź w sprawie penalizacji banderyzmu podczas debaty nad nowelizacją ustawy o IPN. Poseł Kukiz‘15 był autorem przepisów do ustawy o IPN dotyczących karania za gloryfikowanie zbrodniczej ideologii OUN-UPA.”

  https://wpolityce.pl/polityka/381710-tylko-u-nas-rzymkowski-proba-zastraszenia-mnie-przez-zwiazek-ukraincow-w-polsce-jest-zalosna-nie-przestrasze-sie

  Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Możliwość komentowania jest wyłączona.