Waluta Euro w Polsce?Każdy, kto interesuje się polityką walutową wie, ze fakt, iż nie jesteśmy w strefie euro ratuje nas przed efektem „naczyń połączonych”, a ci którzy pragną abyśmy weszli w tą strefę to nikt inny jak osoby, pragnące aby nasz kraj bardziej podlegał finansowej polityce włodarzy unijnych banków i korporacji jak i polityków – aby był jeszcze bardziej zależny.
Są jednak tacy, co mimo tej prawdy forsują to „najgorsze z rozwiązań”…

W linku cytat – początek materiału, zachęcam do przeczytania całości:

Kto popiera wejście Polski do strefy euro? – Na łamach gazety Rzeczpospolita ukazał się 2 stycznia list otwarty, adresowany do premiera Morawieckiego w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro. Sygnotariusze listu, wśród których znaleźli się znani polscy ekonomiści, zwrócili premierowi uwagę na fakt, że politycy powinni dokonać wyboru, czy chcą by Polska była w strefie wpływów Unii Europejskiej, czy Rosji. Podstawowym argumentem przemawiającym na rzecz przyjęcia euro przez Polskę jest – według autorów listu – dynamiczny wzrost PKB strefy euro, co oznacza uporanie się z kryzysem jaki do tej pory odnotowywały kraje strefy. List zawiera także inne argumenty, które najprościej można nazwać – agitacją na rzecz jak najszybszego przystąpienia do grupy krajów, które będą mieć wpływ na przyszłość kontynentu.

Nie rozwijajmy w tej chwili dyskusji na temat, czy możemy rozpocząć przygotowania do przyjęcia euro, czy nie. Zastanówmy się raczej jakimi pobudkami kierowali się autorzy listu. Czy naprawdę zależy im na silnej i stabilnej wewnętrznie Polsce, czy dążą raczej do uzależnienia Polski od unijnych instytucji i pozbawienia Polaków możliwości decydowania o swoim kraju.

Niełatwo jest rozszyfrować intencje osób, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu. Pozostaje nam jedynie ocenić ich sposób myślenia, analizując dokonywane przez nich wybory….

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.