Wieczorynki już nie będzie… skandaliczna decyzja zarządu TVP.

Kiedyś wyłączono nam Teleranek. Pamiętnego dnia 13 grudnia 1981 roku. Teraz z początkiem września zniknie Wieczorynka. A więc misja kulturowa TVP wygasła ostatecznie… W każdym razie dla dzieci…

Od 2 września godzina 19.00 zostaje zagospodarowana zupełnie czemuś innemu. „Świat się kręci” – to nowatorskie reality show, gdzie w roli gospodyni wystąpi sama Agata Młynarska. Trzeba było zapewnić tej gwieździe telewizyjnej, snującej się po wszystkich stacjach i programach bezpieczny powrót do dawnych korzeni. To wszystko odbyło się kosztem tych najbardziej niewinnych.”

Źródło cytatu: Koniec ery dobrych bajek
Już od dawna nie widać w Wieczorynce Misia Uszatka, czy Koziołka Matołka, których to bohaterów uwielbia moja córeczka (ja zresztą też).
Dużo można by pisać o tym fatalnym kroku TVP. Ręce (a konkretnie palce) jednak opadają… Zasadnym wydaje się moja decyzja pozbycia się TV i nie oglądania telewizji. Po co? Historyczne programy nadaje się o 2 w nocy, wieczorynkę się wyłącza. Po cóż więc tracić czas?

To na YT więcej ciekawych programów…i bajek.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

6 myśli w temacie “Wieczorynki już nie będzie… skandaliczna decyzja zarządu TVP.”

 1. Nie rozumiem Twoich żali. Wieczorynka to przeżytek. Czasy się zmieniły. Istnieją specjalne kanały dla dzieci, gdzie nadawane są kreskówki 24h. Masz internet gdzie jest mnóstwo filmów. TVP jest niepotrzebna, to tuba propagandowa rządu i miejsce synekur dla „swoich”, gdzie marnowane są dziesiątki milionów złotych

  1. Cóż nie dziwię się, że nie rozumiesz, bo nie zrozumiałeś z tego nic co tu napisane. Nie oglądam tej tuby jak napisałem i to napisałem dlaczego – a ostatnie formujące sensowne programy są zdejmowane. Nie doczytałeś tego jak i też zapewne materiału z linku.
   A widziałeś jakieś bajki z tych programów o których mówisz? Królują w nich czary, przemoc i uwielbienie zła. Zdarzają się przekleństwa też. Do takich bajek chcesz dzieci odsyłać?

 2. a na co dzieciom bajki? niech się uczą życiorysu wielkiego przywódcy, „Słońca Peru” itd., od oglądania bajek jeszcze im się w głowach poprzewraca i od wczesnego dzieciństwa będą knuć kontrrewolucyjne spiski
  dzieci w Korei Północnej bajek nie muszą oglądać, ale znają życiorys bratniego marksistowskiego wodza i są szczęśliwe
  a jak nie są, to się reedukują w obozach, aby w końcu zrozumieć uczucie szczęścia z powodu życia w najwspanialszym ustroju komunistycznym i nie przeszkadzać w przyszłości jedynie słusznej władzy radzieckiej
  w Polsce pewnie będzie podobnie, od likwidacji bajek do kultu jednostki

 3. Postanowiłem napisać parę słów na temat likwidacji wieczorynki w TVP 1. Byłem po prostu zły kiedy się o tym dowiedziałem. Fakt bajek na innych kanałach tv i w sieci jest pod dostatkiem ale wiele pozostawia wiele do życzenia. Następna sprawa dobranocka TVP1 o godz.19:00 to tradycja i mogła tam zostać. Ale dobra wiadomość dla Piotra wieczorynka przeniesiona do TVP Kultura, codziennie 19:30. Dzisiaj „Mały pingwin Pik-Pok”. Pozdrawiam :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.