WKS Grunwald – sport strzelecki.

Ostatni komunikat z wewnętrznych zawodów (wpisanych do kalendarza PZSS) WKS Grunwald poniżej, a wcześniej kilka nazwisk naszych zawodników i niektóre ich sukcesy jeżeli chodzi o strzelectwo sportowe…

Filip Wagner – młody chłopak nie raz trenowałem z nim ramię w ramię na strzelnicy. Skromny sympatyczny i z niezwykłym talentem. Członek kadry narodowej z niezwykłymi osiągnięciami. Pisałem też o nim wcześniej na blogu z okazji artykułu o strzelectwie sportowym. Ostatni jego sukces: pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet szybkostrzelny 2×30, Bydgoszcz 24-27 września 2020 roku. Gratuluję Filipie!

Aleksander Pawlikowski – syn kolegi, nie ukrywam ze dzięki mnie trafił do klubu. Bardzo utalentowany, spokojny, opanowany. Efekty na osiach widoczne :-) Jeden z jego sukcesów medalowych: Pistolet sportowy 30+30 juniorów – Aleksander PAWLIKOWSKI z WKS „Grunwald” Poznań.

Dawid Migała – Oficer WP, doskonały zawodnik, bardzo koleżeński, wspomagał Wielkopolskie Stowarzyszenie Kresowe przy organizacji pikniku strzeleckiego w Pobiedziskach, niektóre tylko osiągnięcia (a jest ich sporo): srebrny medal w zawodach Pucharu Świata w Monachium, Puchar Polski (2015), Rekord Polski (2017), Pierwsze miejsce w Berlinie w zawodach IWK  (2018).

Jaromir Wojtasiewicz – strzelba – trudny temat, to jego pasja (pochodzenie kresowe), bardzo otwarty, entuzjasta strzelectwa, sukcesy: min. złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach do rzutków (2015), i zeszłoroczny Mistrz Świata w rywalizacji wojskowej w Chinach.

Marta Buksa – znam ją nie tylko ze strzelnicy, ale i ze szkoły którą kończył mój syn. Wspaniała, koleżeńska zawodniczka, skromna i opanowana. Na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy tydzień temu zdobyła z koleżankami z klubu (Aleksandra Zaparucha, Anna Sieroń) : trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 10 m Karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorki – Drużynowo, Bydgoszcz 24-27 września 2020 roku.

Aleksandra Zaparucha, Marta Buksa i Anna Sieroń – Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań – Sekcja Strzelecka, trzecie…

Opublikowany przez Wielkopolskie Strzelectwo Niedziela, 27 września 2020

Inni zawodnicy z osiągnięciami:

Beata Bartków-Kwiatkowska (2018) Rekord Polski.

Marcelina Przychodzka i Jan Zaborowski – w pistolecie pneumatycznym MIX.

Gabriela Świerczyńska – Kadra Narodowa (córka kolegi -podziwiam jej opanowanie i spokój na osi)

Romana Kominiak – niedawny nabytek WKS Grunwald w zawodach WKS – o Memoriał Andrzeja Tomasika zajęła pierwsze miejsce w karabinie pneumatycznym (190 pkt na 200).

Powyżej wymieniłem niektórych (znanych osobiście przeze mnie w większości) zawodników i zawodniczki z naszego klubu sportowego. Więcej na stronach klubowych:

Strzelectwo sportowe, to wymagająca dyscyplina, wiąże się z regularnością, koncentracją, skupieniem, obowiązkowością. Wyzwanie dla wszystkich, też i tych z klubów „podwórkowych” gdzie zawodnicy strzelają amatorsko. Oczywiście należy się im szacunek i uznanie za wytrwałość, niemniej do klasy mistrzostwa sportowego rzadko zdarza się, że udaje się komukolwiek z takiej grupy dołączyć. Za to można podziękować im za propagację strzelectwa jako takiego – tu na pewno odgrywają dużą rolę.

Konkurencje (niektóre) olimpijskie w strzelectwie sportowym:

Karabin pneumatyczny (Kpn); Karabin standardowy leżąc (Kst); Karabin sportowy/dowolny (mały kaliber) leżąc (Ksp/Kdw);

Pistolet pneumatyczny (Ppn); Pistolet dowolny 50 m (Pdw); Pistolet sportowy 25 m (Psp); Pistolet szybkostrzelny 25 m (Psz);

Rzutki: Skeet; Trap; Double trap

Skład Kadry Narodowej na rok 2020:

https://www.pzss.org.pl/kadra-narodowa/kadra-narodowa-2020

Jak widać WKS Grunwald ma swoich zawodników w tym zestawieniu :-).

Komunikat ostatnie zawody:

http://wksgrunwaldsekcjastrzelecka.pl/wp-content/uploads/2020/09/VI-Memoriał-A.Tomasika-26.09.2020.pdf

Moje czwarte miejsce ppn (162 pkt) strzelane z CP1 chińskiego pistoletu wzorowanego na SP1 Walther (z 1980 roku), A także czwarte miejsce w kpn (148 pkt) strzelany stary będący na wyposażeniu klubu niemiecki karabinek pneumatyczny Fainwerkbau 300S.

Na stronie WKS Grunwald:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “WKS Grunwald – sport strzelecki.”

Możliwość komentowania została wyłączona.