Wokół sporu o teorię ewolucji…

Z maila:

WIARA, ROZUM, RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA ORAZ POCHODZENIE ŚWIATA.
24 maja (wtorek), godz.18.00
Colegium Iuridicum Novum, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Sala nr 4.7 Aleja Niepodległości 53, Poznań
WSTĘP WOLNY.

Szanowni Państwo,

Pragnę serdecznie zaprosić Państwo na spotkanie klubu Polonia Christiana pt:

Wokół sporu o teorię ewolucji: WIARA, ROZUM, RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA ORAZ POCHODZENIE ŚWIATA.
24 maja (wtorek), godz.18.00
Colegium Iuridicum Novum, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Sala nr 4.7 Aleja Niepodległości 53, Poznań
WSTĘP WOLNY.

Gościem spotkania będzie Pan Nigel E.A. Crompton profesor biologii i onkologii na Cornerstone University, Grand Rapids, USA.

W oparciu o wiedzę ze swoich dziedzin, a także śledząc dorobek innych dyscyplin naukowych, przybliży aktualny stan badań oraz debatę w kwestii pochodzenia świata, różnorodności biologicznej oraz ewolucji. Ukazane zostaną różne stanowiska w tej kwestii, jakie przedstawiciele nauki stawiają dominującym koncepcjom.

Serdecznie zapraszamy, również na dyskusję po spotkaniu. Pragnę jednocześnie poinformować, że dla zainteresowanych osób, Instytut im. ks. Piotra Skargi wystawi zaświadczenie obecności na wykładzie (katechiści).

Serdecznie zapraszam – myślę, że jest to temat, który dla wielu jest sprawą fundamentalną i budzi kontrowersje. Teoria ewolucji, teorie dotyczące pochodzenia świata wykraczają daleko poza teorie naukowe determinując jednocześnie sposób myślenia i kształtując światopogląd.

Poniżej zamieszczam link do wydarzenia na FB, współorganizatora spotkania, Stowarzyszenia Koliber: https://www.facebook.com/events/1548073062161105/

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.