„Wołyń rana niezabliźniona” – polecenie.

Link do materiału wspomnieniowego: Wołyń – rana niezabliźniona

Świadkowie mówią: Relacje

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “„Wołyń rana niezabliźniona” – polecenie.”

 1. Relacje tych, co ocaleli, są przerażające… Podziwiam tych ludzi, bo żyć z takim obciążeniem psychicznym, to jest wyzwanie, a jeszcze mówić – tym bardziej. Podczas jednej z dyskusji prowadzonej z Ukraińcami zaprzeczającymi skali mordów dokonanych przez UPA, nie wytrzymałem i zapytałem, czy w takim razie według nich ta mnogość relacji z różnych zakątków Wołynia i Małopolski Wsch., które łączą m.in. podobieństwa metod mordowania, okoliczności etc., to niby jest jakaś zbiorowa halucynacja ludzi w podeszłym wieku? Przyznam szczerze, że ten argument zbił ich mocno z tropu, zatem widać, iż do przyszłej walki o prawdę trzeba takich relacji jak najwięcej.

 2. „to niby jest jakaś zbiorowa halucynacja ludzi w podeszłym wieku”
  polskojęzyczni członkowie PO i PiS uważają tak samo, ta mniejszość sowiecka od lat zaprzecza banderowskiemu ludobójstwu
  można pojechać na Wołyń czy Podole, odnaleźć szczątki zamordowanych Polaków, po charakterze obrażeń określić przyczyny śmierci, udowodnić sadystyczne sposoby mordowania, ale członkowie PO i PiS nadal swoje, Polaków tam nigdy nie było, żadne ludobójstwo nie miało miejsca
  więc to nie tylko Ukraińcy wypierają się swoich zbrodni
  sowiecka agentura neguje nie tylko zbrodnie, neguje polskość tych ziem, wymazuje setki lat polskiej historii

 3. polecam „Głosy Podolan”, kolejne numery za darmo publikowane w sieci
  szkoda, że nie ma więcej takich publikacji, rzadko pojawiające się publikacje książkowe, o ile je ktoś w ogóle wystawi na półce w księgarni, bo są niepoprawne politycznie, mają ceny na ogół zawrotne
  to też skutek niskiego nakładu
  w publicznych bibliotekach nie można w ogóle na to liczyć, tam już panuje wszechwładna cenzura dominującej w samorządach kiszczakowskiej „Solidarności”

Możliwość komentowania jest wyłączona.