WTZ w Pobiedziskach. Niepełnosprawni. Nasze sumienie.

Dzięki staraniom Małgorzaty Halber i wielu osób otwartego umysłu i serca dziś odbyło się otwarcie okazałego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach.
Siłą Stowarzyszenia i wielu wielu osób wrażliwych na potrzeby tych „najmniejszych” jak podkreślała Pani Prezes Małgorzata Halber dziś w swoim wystąpieniu – dzieło się dokonało.
Oto kilka fotografii z otwarcia.
Szerzej jeszcze wrócę i do tego miejsca w Wielkopolsce i do tematyki pomocy osobom niepełnosprawnym, która powinna być bliska nam wszystkim – i z uwagi na wymiar społeczny, budowanie stosunków międzyludzkich i zwykłą potrzebę serca – pochylenie się nad innym potrzebującym człowiekiem.

Pani Burmistrz Pobiedzisk

WTZ Pobiedziska Prezes i Wiceprezes

WTZ Pobiedziska

WTZ Pobiedziska - dlaszse gratulacje dla Pani Prezes

WTZ Pobiedziska  rozmowa na otwarcie...

WTZ Pobiedziska nowo otwarte...

WTZ Pobiedziska otwarcie pomieszczenia

WTZ Pobiedziska otwarte...

WTZ Pobiedziska sala komputerowa cd

WTZ Pobiedziska sala komputerowa

WTZ Pobiedziska zwiedzanie

WTZ Pobiedziska...

WTZ Pobiedziska wsparcie Prezesowej...


Krótkie filmiki z otwarcia:


i następny fragment:

Każdy z nas w każdej chwili może stać się niepełnosprawnym, warto i w tym kontekście pochylić się nad potrzebującymi…
To oczywiście nie jest jedyny powód dla którego powinniśmy dać „coś” z siebie słabszym i potrzebującym.
Przede wszystkim ubogaca nas to duchowo, czyni wrażliwszymi na drugiego człowieka, jego los, dzięki kontaktowi z osobami potrzebującymi naszej opieki i wsparcia, ale też osoby te nawet tylko swoim istnieniem wiele nam dają.
Wola życia jest w każdym z ludzi. Godnego życia. A także pragnienie miłości drugiego. Są to sprawy, które niełatwo jest werbalizować. Niemniej mimo takich kłopotów – powiedzmy z wyartykułowaniem tego co czujemy – mimo wszystko powinniśmy być po prostu otwarci.
W natłoku spraw codziennych zawsze powinniśmy znaleźć chwilę na pochylenie się nad potrzebą drugiego człowieka. Co nie jest łatwe. Po prostu starajmy się.
Jak możemy i jak potrafimy.
Przykłady takich starań znajdziemy dookoła – wystarczy się tylko rozejrzeć. Jeden z nich jest powyżej…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.