Z maila: Marsz ukraińskich nacjonalistów w Kijowie.

Informacja z linkiem z maila i bardzo wymowny komentarz do materiału:

Na stronie opublikowano dziewięć zdjęć z marszu nacjonalistów ukraińskich. Czy stanowią zagrożenie dla poprawnych stosunków między naszymi krajami? Jaką budują wizję wzajemnej egzystencji kultywując organizację która mordowała Polaków, Ukraińców, Rosjan, Ormian i wiele innych narodowości w imię … wolności? Niepodległości?
Matki, starcy i dzieci byli przeszkodą w zdobyciu niepodległości?

Cytat ze strony:

„Doroczny „marsz chwały” Ukraińskiej Powstańczej Armii w Kijowie, organizowany m.in. przez nacjonalistyczną partię Swoboda. Fot. Reuters

(Onet/kdp)”

Jeden z komentarzy umieszczonych na stronie:

„~Obserwator: Forum zostało opanowane przez polsko języcznych Ukraińców, którzy próbują zrelatywizować zbrodnie UPA popełnione na narodzie polskim i ukraińskim.

Faktem bezspornym pozostaje, że w Polsce nikt

– nie prowadzi marszów chwały akcji Wisła i nikt nie biega z pochodniami wykrzykując anty ukraińskie hasła.
– nie bezcześci cmentarzy ukraińskich.
– w Sejmie nie wzywa do odzyskania ziem polskich położonych na terenie Ukrainy, gdy parlamentarzyści Ukraińscy to czynią wobec Polski.

Szowinistyczny nacjonalizm pielęgnowany jest na Ukrainie i wynika bezpośrednio z braku własnej historycznej państwowości i próby takiego zakłamania historii by tą państwowość uzasadnić. Faszyzm zakazany jest w całym cywilizowanym świecie, tylko nie w Ukrainie. Wszystkie post-faszystowskie państwa swoich faszystów rozliczyły, ale Ukraina nie.

Jak działała „bohaterska” UPA zainteresowani mogą obejrzeć na stronach ukraińskich (link poniżej)

Link

Źródło materiału: Marsz ukraińskich nacjonalistów

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Z maila: Marsz ukraińskich nacjonalistów w Kijowie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.