Z maila o Ludobójstwie i banderowcach.

kilka wypowiedzi z maili do mnie:

Ukraina  po raz pierwszy obchodziła Dzień Obrońców
W Kijowie po raz pierwszy na szczeblu państwowym obchodzono Dzień Obrońcy Ukrainy. Przypada on 14 października, w dniu święta religijnego Opieki Matki Boskiej, uznawanego również za Dzień Kozactwa oraz dzień utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)[…]

„next”
(fragment z materiału wp:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-po-raz-pierwszy-obchodzila-Dzien-Obroncow,wid,17909678,wiadomosc.html)

Ludobójstwo jakiego dopuścili się na polskiej ludności Kresów zbrodniarze i zwyrodnialcy z OUN/UPA, jest jedną z największych, nie zabliźnionych ran na ciele polskiego Narodu. A fakt zamiatania tej zbrodni pod dywan, jest największą hańbą III RP. Tylko zmycie tej hańby po przez definitywne i skuteczne uznanie tych zbrodni za ludobójstwo oraz wprowadzenie penalizacji w sprawie tzw. kłamstwa wołyńskiego, pozwoli nam, jako pokoleniu, podnieść czoło ku górze i móc spojrzeć naszym przodkom w oczy.
flaga-UPA

Do tego momentu nie jesteśmy godni by się z nimi stawiać w jednym szeregu. Państwo polskie po 1989 r. sprzedało te polskie ofiary w imię doraźnych geszeftów z wychwalającymi zbrodnicze bandy ukraińskimi neobanderowcami. Trzeba z tym skończyć i jasno pokazać, że my możemy rozmawiać tylko z Ukrainą, która jasno i wyraźnie uzna popełnione przez OUN/UPA zbrodnie, definitywnie za nie przeprosi i się od nich odetnie. Inaczej żadnej przyjaźni czy współpracy być nie może. Nie będziemy się jednać na stosie trupów naszych przodków. Nie będziemy deptać polskiej, bestialsko przelanej i niewinnej krwi. I nie jest to żadna złośliwość czy prorosyjskość, ale twarda i niezbędna walka o prawdę i sprawiedliwość. Albo Ukraińcy to zrozumieją i przestaną kłamać oraz hołubić morderców, albo nie są godni aby włączać ich do grona cywilizowanych narodów.

dr Bartosz Józwiak
Prezes UPR
Lider sejmowej listy KWW Kukiz’15 w okręgu 37 (Konin)

Nadesłane od Pana Jacka:
„Nacjonaliści ukraińscy w służbie agenturalnej KGB
Jednak gdy ten mistrz opuszczał Kresy Wschodnie RP, pociągnęła za nim cała chmara ukraińskich kolaborantów obawiających się kary narodu, a przede wszystkim bolszewików. Ilu z nich pozostało w Polsce, na Ziemiach Odzyskanych? Zdaje się, że sporo posługujących się własnymi nazwiskami, lub nazwiskami swoich polskich ofiar. Tyczyło to policjantów ukraińskich i ubowców. Powojenne procesy potwierdziły te fakty. Nie było jednak ich za wiele, bo do tych ludzi szybko dotarł KGB i wciągał do służby na polską zgubę. To właśnie oni głównie dziś przesłaniają Polakom właściwą Ukrainę ??problem UPA??. Werbując ich spośród około siedemdziesięciotysięcznej rzeszy Ukraińców na stałe zamieszkałych w Polsce, wywiadowcze władze KGB doskonale wiedziały kto cały sercem nienawidzi ??lackiego plemienia od niemowlęcia w kołysce, do zgrzybiałego starca nad grobem??. A ponadto byli oni szantażowani nieustannie groźbą aresztowania, a nawet deportacji. Dlatego agentów KGB należy dziś szukać przede wszystkim właśnie w kręgach nacjonalistów ukraińskich.


Według pułkownika KGB W. Timoszewskiego, wyrażonej na łamach moskiewskiego pisma ??Argumenty i Fakty??, około 80% wszystkich agentów tej instytucji w Polsce rekrutowała się spośród ukraińskich nacjonalistów ( banderowców i melnykowców) ? obywateli RP na stałe zameldowanych w Polsce. Reszta to Żydzi i Niemcy. Polaków, ani przedstawicieli innych grup narodowych pułkownik KGB nie wymienia.

(Prof. dr. hab. Edward Prus ? Banderowcy ? defekt historii str. 73-74 wydawnictwo Na Rubieży”)

Pani Bożena:
„Witam,
wróciłam do komentowania po długiej przerwie.[…]
Byłam na uroczystościach w Dniu Jedności Kresowian, zmartwiłam się że znowu akt podpisują nie wszystkie organizacje (Pan Witold? chyba że nie słyszałam w kościele dobrze), że nie było choćby młodzieży ze szkół noszących imiona związanych z Kresami. Powiedziałam o tym w czasie marszu p.Melakowi ale oni wszyscy nie chcą zrozumieć, że udział w przemarszu polityka nie rozwiązuje sprawy, na szczęście przyjechali ludzie z Nysy ,zespół z Brasławic… gdy na ulicę warszawki wylegnie tłum może mieszkańcy stolicy obudzą się..
pozdrawiam”

I na koniec jakże wymowne:
„Zobacz to: UPA wzorcem dla małych Ukraińców
pozdrawiam,
Maciej

Książki które upowszechniają obecni neonaziści na Ukrainie.
Jest to kłamliwa wersja historii gloryfikująca UPA.
upa

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Z maila o Ludobójstwie i banderowcach.”

Możliwość komentowania została wyłączona.