Zagęszcza się atmosfera wokół afery nagraniowej. Doniesienia z zagranicy.

Wymowny tytuł na stronie www.economist.com; „Czy Belka zachowa swoje stanowisko?”, z kolei na stronie OSCE zaniepokojenie działaniami wymierzonymi w dziennikarzy, które mają doprowadzić do ujawnienia źródła nagrań. Kiedy dotyczy to polityków partii rządzącej okazuje się, że naciski mogą się pojawić.
Poniżej linki do oryginalnych materiałów:

Cytat z drugiego materiału pokazuje realne zagrożenie nawiązujące do ACTA niejako:
?These kinds of investigation methods are unacceptable as they have a chilling effect on investigative journalism and could stifle media freedom,? Mijatović said.

(tłum.: Tego rodzaju metody śledcze są nie do zaakceptowania, ponieważ przynoszą one negatywny wpływ i powodują obniżenie poziomu dziennikarstwa śledczego, a także tłumią wolność mediów… – mówi reprezentująca OSCE (Representative on Freedom of the Media) Pani Mijatović).

Następnie dalej jest wezwanie do polskich władz w którym żąda się respektowania praw dziennikarzy do ochrony źródeł poufnych materiałów, a także zabezpieczenia roli mediów w demokratycznym ustroju. Prawa ich muszą być zagwarantowane.

OSCE media freedom representative concerned by attempts to force Polish journalists to reveal sources

W tekście ze strony economist.com omawiana jest cała zarejestrowana rozmowa ze szczegółami ekonomicznymi. Omawiane są też skutki ujawnienia rozmów dla rynków finansowych i wartości złotego, a także w materiale jako konkluzja pojawia się zastanowienie co do losów Belki, a w zasadzie jego agonii politycznej, którą tylko w zasadzie próbuje przeciągnąć…
Materiał ilustruje zdjęcie premiera z nie najszczęśliwszą miną…
A więc świat wie, reaguje i dyskutuje nad tym co dzieje się u nas.
I Obserwuje dalej…
Pamiętajmy o tym.

Can Belka keep his job?

A co u nas? Bicie piany. Czyżby kurs na rozmydlenie?
Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.