Zaproszenie: debata o przyszłości Europy.

Szanowni Państwo,

Debata na temat przyszłości Europy w poszczególnych państwach członkowskich nabiera tempa i emocji. Pojawiają się nowe plany i wizje. Każdy z liderów zdaje się mieć własny projekt przebudowy wspólnego gmachu jaki stanowi zjednoczona Europa.
Dlatego RODM Poznań postanowił przybliżyć dyskusje, jakie toczą się na temat przyszłości naszego kontynentu.

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną propozycje ze strony prezydenta Francji Emmanuela Macrona, ze strony Niemiec oraz wizja powrotu do korzeni w duchu Roberta Schumana!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie które odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2019r. o godz. 18:00 w siedzibie RODM (ul. Ratajczaka 44), II piętro.

O wizjach przyszłej Europy podczas spotkania dyskutować będą zaproszeni goście:

dr Adam Jaskulski – adwokat oraz doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Od 2011 roku jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Obecnie wykonuje zawód adwokata w kancelarii indywidualnej oraz jest adiunktem w Zakładzie Badań nad Integracją Europejską Wydziału Nauk Polityczny i Dziennikarstwa UAM Poznań.

dr Piotr Kubiak – analityk Instytutu Zachodniego, historyk, specjalizujący się w: dziejach Niemiec w XIX i XX wieku oraz system partyjnym współczesnych Niemiec

prof. Zbigniew Krysiak – adiunktem w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem przy Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji w Szkole Głównej Handlowej. Wykłada on szereg przedmiotów, w języku angielskim i polskim, z zakresu finansów, bankowości, rynków finansowych i zarządzania ryzykiem dla studentów studiów doktoranckich, podyplomowych, MBA i studiów magisterskich. Prowadzi od wielu lat szkolenia dla praktyków zakresu zarządzania ryzykiem i finansów instytucji rynku finansowego i przedsiębiorstw. Jest także prezesem Instytutu Myśli Roberta Schumana.

Serdecznie zapraszamy!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.