Zaszczuci….Stefan Półrul.

…Kiedy wzięli Stefana, cała jego rodzina odczuła na własnej skórze, co znaczy być wrogiem ludu. Rewizje, przesłuchania, groźby i szykany. Tak było podczas procesu, a nawet i później, po wykonaniu wyroku śmierci na skazanym ?zdrajcy?.
[…]
I chociaż pogrzeb był piękny, a salwa honorowa donośna, i satysfakcja bliskich ogromna, to jednak pozostał cień tamtych, zniszczonych lat i straconego czasu.

O zaszczuciu mówią bliscy innych zamordowanych przez komunistyczny reżim Bohaterów.

Życie z opinią ?rodziny bandyty? nie było proste. System zadbał, by nigdy o nich nie zapomniano i żeby piętno zbytnio nie wyblakło.

Siostrzenica Hieronima Dekutowskiego ?Zapory? wspominała o tym po konferencji prasowej w IPN, kiedy nazwisko jej wuja padło podczas ogłaszania wyników identyfikacji szczątków ubeckich ofiar.”

Dlatego, teraz nie dajmy się systemowi…

Źródło: Zaszczuci – niepoprawni.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Zaszczuci….Stefan Półrul.”

 1. a jak wyglądały życiorysy „opozycjonistów” z „Solidarności” i ich dzieci … cóż za różnica
  traktowani jak pupilki władzy ludowej, czy też jej zbrojnego ramienia, ci prawdziwi patrioci, a nawet ich dzieci, nie mieli najmniejszych szans na takie życie, z ich życia władza ludowa zrobiła niekończący się koszmar trwający przez cały okres PRL-u
  a taki Kaczyński, Niesiołowski …

  a i dzisiaj nawet pamięć o naszych bohaterach jest zakłamywana przez sowieckie służby, takie jak IPN, przez polityków kiszczakowskich partii
  pamiętamy chociażby bolszewicki atak polityków PiS-u na „Burego”, stąd pewnie żałosny wynik PiS w wyborach uzupełniających do senatu, niby się udało, ale chyba tylko moskiewskie serwery PKW zagwarantowały „sukces” wyborczy
  mieszkańcy Białostocczyzny nie wybaczyli PiS-owi haniebnego ataku na bohatera antykomunistycznego ruchu oporu

  1. nie zgodzę się – jest wiele dobrych osób, wierzących i kochających Ojczyznę – wykorzystywanych przez „górę” – tej czy innej partii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.