Zdjęcia z Memoriału jeździeckiego w Poznaniu 29 czerwca 1 lipca 2012

III Memoriał poświęcony pamięci Macieja Frankiewicza połączony z Międzynarodowymi Zawodami Jeździeckimi w Skokach przez Przeszkody CSI** – DERBY Poznań. W ramach Memoriału przewidziano: trzy konkurencje, (w tym konkurs Derby) oraz dwa konkursy zaliczane do rankingu Światowej Federacji Jeździectwa Rolex FEI: o Nagrodę Miasta Poznania i finałowy Grand Prix.

Obecna była też grupa rekonstrukcyjna Ochotniczego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 pułku Ułanów Poznańskich. Niestety grupa ta ciągle boryka się z różnymi problemami w tym i finansowymi. Miasto pomaga, czy jednak wystarczająco? Kiedy właśnie tego typu grupy są główną atrakcją w wielu miastach Europy. Kiedy moda na rekonstrukcje opanowuje Polskę, tego typu inicjatywy są bardzo wartościowe. Poza ewidentnym odgrywaniem bardzo ważnej roli jeżdżącej (dosłownie) reklamy tradycji ułańskich miasta, ważną jest rola edukacyjna, młodzież może uczyć się o przeszłości poprzez zainteresowanie mundurem i tradycją.

Dlatego dofinansowywanie tego typu grup jest tak ważne. Jak widać na wielu płaszczyznach odgrywa to ważną rolę…


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.