Zielona Góra – 11 lipca, Ludobójstwo – 73-cia Rocznica.Na  zaproszenie Organizatorów, przybyłem jako reprezentant Posła Wojtka Bakuna, aby pod pomnikiem składającym się z wielu tablic upamiętniających zbrodnie dokonane przez OUN-UPA na Polakach i Ukraińcach, zaświadczyć o naszej determinacji w dalszej walce o Prawdę o Zbrodni Ludobójstwa.
Podczas uroczystości odczytano też list Organizacji Kresowych dogłębnie analizujący problem zaniedbań i przemilczeń reprezentantów RP (w ciągu ostatnich 26 lat historii państwowości) dotyczących sprawy otwartego, jasnego i uczciwego przedstawienia Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA (i wielu innych po-mniejszych ukraińskich organizacji nacjonalistycznych), zbrodniczo mordujących przedstawicieli wielu narodowości mieszkających na terenach, które w myśl ideologii Dmytro Doncowa uznane były za etnicznie ukraińskie.
Co więcej mordowano również przedstawicieli własnego narodu, którzy nie zgadzali się z tą wrogą światu i ludzkości ideologią, bądź też sprzeciwiali się jej wykonywaniu.
Między innymi ukrywając swoich sąsiadów i tym samym ratując ich przed śmiercią.
Wszyscy ci, którzy zostali wykryci podczas tych działań byli często równie brutalnie mordowani przez swoich pobratymców.
Te informacje obecnie na terenie Ukrainy są przeinaczane, przemilczane czy też wręcz ukrywane.
W kontekście ustawy o gloryfikacji OUN-UPA i ścigani wszystkich tych, którzy będą chcieli mówić prawdę o zbrodniczej działalności tych organizacji jest to działalność zgodna z intencjami wnioskodawców tej szkodliwej dla Prawdy ustawy uchwalonej w zeszłym roku w parlamencie ukraińskim.
Dodam, że ustawa ta przeszła bez najmniejszego echa ze strony oficjalnych czynników polskich. Nie było żadnych protestów dyplomatycznych czy też jakichkolwiek innych działań.
Uznano że tekst ustawy nie godzi w pamięć ofiar OUN-UPA?
Uznano, że nie buduje doskonałej pożywki do rozwoju etosu nacjonalistycznego opartego na nazizmie III Rzeszy?
Warto by się zastanowić nad powyższymi pytaniami.

Poniżej kilka fotografii z uroczystości, wkrótce pełen tekst pisma organizacji kresowych i linki do materiałów filmowych z uroczystości.

11 lipca 2016

 

 

 


Dodano (wypowiedź podczas uroczystości):

 


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.