Znów „nieznani sprawcy” ze wschodu?


Pytanie którzy?
Coraz więcej Ukraińców w Polsce – niestety, coraz więcej takich którzy kochają Banderę. Kochają nacjonalizm i neo-nazizm.
Ciekawe kiedy obudzi się nasz rząd, nasi politycy?
Lata zaniedbań zrobią swoje?
Lata milczenia uderzą teraz w zwykłego obywatela?

Propagandowo: „Lwów to Ukraina”. Zbezczeszczony krzyż na Górze Gradowej w Gdańsku
(to też prowokacja rosyjskich służb?) Zaczynam wątpić…

Biznesowo: W 2015 r. Ukraińcy pracujący w Polsce zarobili w sumie 8 mld zł – wynika z danych NBP. Istnieje obawa, że po zniesieniu wiz do UE dla obywateli Ukrainy, polscy pracodawcy będą musieli konkurować o Ukraińców np. z pracodawcami niemieckimi.

Ilość: We Wrocławiu co miesiąc przybywa 5000 Ukraińców

Ukraińcy opanowują Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska jest ich już? A to nie koniec tej fali!

Donosy: Donos na Cejrowskiego. Ukraińcom nie spodobała się ostra retoryka w sprawie ?Wołynia?

Dlatego: …Nacjonalizm ukraiński miał zawsze charakter antypolski. Tak było przed II wojną światową, w jej trakcie, kiedy przybrał wymiar ludobójczy, tak jest i dzisiaj. Przejawów niechęci, a nawet nienawiści wobec narodu polskiego nie brak ani w deklaracjach ideowych nacjonalistów, ani w wystąpieniach ich liderów(1). Część z tych oświadczeń ma nawet charakter stricte rewizjonistyczny, nawiązujący do idei „wielkiej Ukrainy”. Godzi to bezpośrednio w integralność polskiego terytorium.

Kilka słów prawdy: Nie bierzemy także pod uwagę ukraińskich kompleksów postkolonialnych. Kompleks niższości kulturowej wzmacnia historyczna groźba polonizacji miejscowych elit, aktualna aż do XX w. Czy można się dziwić, skoro panteon bohaterów narodowych składa się z Bohdana Chmielnickiego, Stepana Bandery oraz poetów Iwana Franko oraz Łesi Ukrainki. Dalszego ciągu po prosu brak, bo przecież nikt nie uzna Gogola za ukraińskiego pisarza. Przy tym 50 proc. tej krótkiej listy to osobowości patologicznie antypolskie.

Podsumowując rolę adwokata Ukrainy trudno oprzeć się wrażeniu, że bilans strat jest większy niż korzyści. Nasze interesy narodowe nie są w żaden sposób zabezpieczone, za to bezwarunkowe firmowanie niestabilnej Ukrainy obniża naszą pozycję międzynarodową, grożąc wciągnięciem w wojnę domową. Ukraina nie oczekuje także polskiego posłannictwa ze względów pragmatycznych. Straty gospodarki ukraińskiej wywołane rosyjskimi sankcjami sięgnęły 43 mld dolarów. Przecież ukraińscy oligarchowie z prośbą o pieniądze nie przyjadą do Warszawy, bo ta ich nie ma. Ma je za to Berlin i Waszyngton.

Za to natarczywa reprezentacja interesów Ukrainy zamyka nam inne okna możliwości. Chodzi o dialog z Rosją i wymierne straty, jakie polska gospodarka ponosi i będzie ponosiła w przyszłości na tym rynku. Godzi także w nasze bezpieczeństwo, staliśmy się bowiem dyżurnym chłopcem do bicia w Moskwie i celem dla jej rakiet. Uporczywe forsowanie Ukrainy nie przysparza nam sympatii w UE i NATO…

Nie znam wypadku, żeby rząd ukraiński finansował miejsce upamiętnienia rzezi wołyńskiej – mówił w piątek w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odnosząc się do faktu, że polski rząd nie dofinansuje obchodów akcji „Wisła”. Jego zdaniem, stosunki z Ukrainą muszą być budowane na zasadzie symetrii.

Dla ludzi, którzy nie potrafią nauczyć się ukraińskiego języka, trzeba stworzyć getta.

What Ukraine?s Jews Fear

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Znów „nieznani sprawcy” ze wschodu?”

  1. Mnie ciekawi coś innego. Kiedy OBUDZĄ SIĘ I ZJEDNOCZĄ w jedną silną organizację wszystkie środowiska kresowe? A jest ich rzekomo oraz ich potoków w Polsce ponad 6 milionów, jak to ostatnio deklarował w Warszawie prezes tychże środowisk. Wystarczyłoby bowiem, żeby kresowianie dokonali wreszcie połączenia swoich rozdrobnionych środowisk i organizacji w jeden organizm i zaczęli sami płacić składki na własną działalność po 20 złotych miesięcznie ( to równowartość dwóch paczek ruskich fajek, nie wierzę więc, żeby nikogo z nich nie było stać na płacenie takiej składki) od każdego dorosłego kresowianina, co miesięcznie dałoby kwotę co najmniej 60 milionów PLN, biorę tu pod uwagę, że z tych 6 milionów kresowian, 3 miliony czyli polowa to pełnoletni ludzie mogący płacić taką minimalną składkę na własną organizacje. Ile dałoby to w skali roku i jakie cele pozwoliłoby to kresowianom osiągnąć tłumaczyć chyba nikomu nie muszę. Dlatego przestańcie w końcu lamentować nad własnym losem i zadawać durne pytania, kiedy obudzą się tzw. ,,nasi” politycy? Bo oni ani nie nasi i gdzieś mają zarówno Polskę, jej narodowe interesy, jak również i Kresowian. Dopóki nie weźmiecie sprawy we własne ręce i nie zrobicie tej prostej rzeczy, o której piszę już od dawna do wszystkich najbardziej znanych liderów ruchu Kresowego w Polsce, a na które to słowa otrzymałem jedynie lakoniczną odpowiedź, że mam rację, a oni dalej nic nie mogą, to z katakumb nie wyjdziecie nigdy i w żadnym czasie. Rozwiązanie problemu Kresowian i prawdy o ludobójstwie na Polakach zamieszkujących Kresy oraz godnego ich upamiętnienia jest bardzo proste. Tylko trzeba CHCIEĆ, BO CHCIEĆ TO MÓC WPROWADZIĆ JE W ŻYCIE. No chyba, że w rzeczywistości wcale się nie chce, ale wtedy proszę nie jęczeć i nie narzekać na swój los i zadawać głupich pytań w rodzaju.. Kiedy obudzą się ,,nasi” politycy, kiedy postawione pytanie winno brzmieć zupełnie inaczej, a mianowicie… Kiedy WY sami obudzicie się z tego ,,chocholego” snu, w którym twikicie po dzień dzisiejszy?

  2. Dla wyjaśnienia: Pytanie retoryczne to taka figura, która umożliwia pewne literackie, publicystyczne wypowiedzi mające uświadomić Czytelnikowi określoną „ważność” tematyczną.
    Co do reszty wypowiedzi zgadzam się – z tym, że sam piszący słowa wyżej raczej nie ma umiejętności współpracy z kimkolwiek. Dlatego nie wiem jakim cudem może zastanawiać się nad problemem, którego sam nie potrafi rozwiązać. I oczywista brak kultury w wypowiedziach nie pomaga mu w tym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.