ZUS Zbankrutował…. emerytury przestaną być wypłacane.

Informacja ze strony Solidarności – a więc stało się…

„Wszystkie media milczały, aby nie wzbudzać paniki w całym kraju,jednak słowa Rzecznika Prasowego ZUS, nie pozostawiają złudzeń:
Naprawdę ciężko mi o tym mówić, bo do końca wierzyłem w rozwiązanie naszych problemów. Jednak teraz jesteśmy pewni Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest w stanie spłacić długów, które były zasięgane przez dziesiątki lat jego istnienia.
Obecnie pracujemy nad możliwie najbardziej łagodna formą zamknięcia, czy też likwidacji ZUS-u. Z przykrością muszę poinformować, że: Od czerwca 2013 roku Polacy, którzy przeszli na emeryturę przed 2008 rokiem będą dostawa swoje emerytury do grudnia 2015 roku włącznie. Wypłaty (bo słowo emerytura już nie istnieje w naszym słowniku) będą niższe o 14,3% niż obecne. Emeryci, którzy przeszli na emeryturę po 2008 roku będą dostawać emerytury do kwietnia 2017 roku włącznie.
Różnica wynika z tego, że osoby starsze mają mniejszą szansę na znalezienie alternatywnego źródła dochodu. Jedyne co możemy dla nich zrobić, to wydłużyć czas wypłacania emerytury, aby w miarę możliwości mogli się zabezpieczyć na czas kiedy emerytury przestaną być wypłacane.
Skorupski dodaje, że sytuacja do jakiej doprowadzono ZUS nie wynika ze złego zarządzania składkami, ale z błędnego założenia systemowego.”
ZUS ZBANKRUTOWAŁ !! TVN24 ZDJĘŁO ARTYKUŁ ? TUSK WAM TO WYJAŚNI?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “ZUS Zbankrutował…. emerytury przestaną być wypłacane.”

  1. Cytat to był ze strony – od paru lat podejrzewam z kolegami że prędzej czy później nas to czeka…nieprawdziwość akurat tej informacji nie zmienia faktu, że ZUS-owi to grozi :-)… Moja żona dostała pisemko z ZUS że po 11 latach pracy nagromadziło się jej tyle środków że jak przejdzie na emeryturę w wieku stosownym lat 60 i parę to może liczyć jak na dzień dzisiejszy na kwotę w wysokości 160 bodajże złotych…
    Paranoja?

Możliwość komentowania jest wyłączona.