DEVON REX – kot specyficzny…

Rasa powstała samorzutnie, w 1960 roku, w domu na terenie hrabstwa Devonshire (nazwa rasy od nazwy hrabstwa), urodził się czarny kot Kirlee- protoplasta.
Rasa charakteryzuje się krótkim falistym futerkiem, szczątkowych brwiach i wibrysach, „chudym” anorektycznym wyglądem, a nawet brakami futra np na szyi.

W 1967 roku Devony zostały uznane przez GCCF (The Governing Council of the Cat Fancy – Angielski Cat Club) za odrębną rasę.

Poniżej zdjęcia dwóch przedstawicieli tej rasy u mojej znajomej. Kotki są bardzo ciekawe, z racji swojego wyglądu promieniują jakąś specyficzną niesamowitością… A jednocześnie wcale nie odstępują swoim zachowaniem od zwykłych dachowców, również tulą się do człowieka, gonią, wspinają na szafy, do towarzystwa mają jeszcze pieska… (ze schroniska, małego czarnego kundelka).

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

8 myśli w temacie “DEVON REX – kot specyficzny…”

  1. oj tak… :) kosmiczne! kosmicznie cudowne… pod każdym względem. Dziękuję Sąsiedzie:)
    Właścicielka.

    1. wszystkie koty są piękne, a każdy to inny (indywidualny) rodzaj obcowania z tym zwierzęciem…, dlatego jestem taki chłonny nowych doświadczeń z tymi tajemniczymi „Władcami Nocy”…

  2. Moja przyjaciółka ma takie koty i są niesamowite! Zdecydowała się na tę rasę, bo to koty dla alergików, czyli nie uczulają :))). Straszne pieszczochy i chętne do zabawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.