Internetowi głupcy rosną wśród nas?

Tekst przeczytany na krakowskiej stronie jest bardzo niepokojący, i wydaje się że ma niestety wiele słusznych spostrzeżeń. Jego tytuł:
„Dzieci internetu będą głąbami? A co z historią?”, oddaje rodzaj zagrożenia a określa też i skalę…

cytat z materiału:
„Andrew Keen w swoim artykule ostrzega przed powstaniem generacji głupców, na których wyrosnąć mają według niego dzieci wychowane w erze cyfrowych technologii. Keen nawiązuje tu do tez opublikowanych w książce Marka Bauerleina The Dumbest Generation: How the Digital Age Stupefies Young Americans and Jeopardizes our Future i artykule Is Google Making Us Stupid?, którego autorem jest Nicholas Carr….”
[…]

W tym miejscu w materiale na stronie krakowskiej znajduje się zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym które zrobiła sobie dla pamięci, kawału?
Czy ona w ogóle pojmuje co to za miejsce? Czy rozumie że w tym miejscu były palone tysiące ciał zagazowanych ludzi; również i będących w jej wieku dziewczyn, które mogły mieć przed sobą życie, tak jak ona je ma przed sobą, ale zostało to im odebrane? Czy rozumie że w ten sposób poprzez swoje zachowanie bezcześci w jakiś sposób to miejsce, kala pamięć ofiar, nie zachowując powagi i w ten sposób nie oddając czci ofiarom?

„Jak ci autorzy postrzegają potencjał dorastającego pokolenia? Przypominając tezy Bauerleina, Andrew Keen pokazuje, że internet zmienia młodych ludzi w ignorantów, których nie interesuje nic poza grami video i promowaniem własnej osoby wśród internetowych znajomych. Według Bauerleina, im sprawniej nastolatki posługują się narzędziami, jakie udostępnia im cyfrowa rewolucja, tym większą ignorancję wykazują wobec otaczającego ich, realnego świata. Radykalny nadmiar informacji wymaga krytycznego podejścia, odpowiedniej inteligencji pozwalającej poruszać się w olbrzymich zasobach danych. Tymczasem takich umiejętności brakuje współczesnym nastolatkom.”

autor: Marcin Wilkowski

link do całości: dział edukacja czwartek, 11 Luty 2010 14:29

Pogrubienie w cytowanym tekście dokonane przeze mnie.
Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.