Rekord Poczty i kurierski – ale nie nasz

Kolega kupił na E-bayu zestawy głośnikowe. Nabył je od klienta w dalekim Bonn. Zapłacił. Ten wysłał je mu. Zgadnijcie po jakim czasie dotarły do nowego właściciela?

Był to swoistego rodzaju rekord: wysłane w poniedziałek o 13.00 dotarły dnia następnego. Kolega miał telefon od kuriera o 11.00. A więc faktycznie na miejscu transport musiał być wcześniej, gdyż o 11.00 przesyłka była gotowa do odbioru.

To nie wszystko: Były właściciel dosyłał pocztą zapomniany element do owych zestawów. W zwykłym liście. Z Bonn. Było to tydzień później. List zwykły szedł w ciągu niecałych 48 godzin. wysłany w poniedziałek był w skrzynce pocztowej w środę.

Nasza poczta, czy kurierzy takimi efektami poszczycić się nie mogą… Ja np. ostatnio czekałem niecały tydzień na paczkę z Torunia… Drobiazg…

Czy znacie jakieś inne rekordy przesyłania?

Piszcie: BezPrzesady

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Rekord Poczty i kurierski – ale nie nasz”

 1. Mama z pewnego miasta na Pomorzu rano b.często wysyła mi list i najczęściej jest dzień później u mnie w skrzynce w Poznaniu:)
  czasem lekki poślizg 48h,ale to zależy,kiedy wysyłka i jaki pociąg,widocznie pociągi z Pomorza z przesyłkami tak samo,jak ludzie są SZYBCY i NIEZNISZCZALNI:)

 2. Niebawem w InterCity będzie można oglądać filmy DVD,więc lekki postęp:)
  Daleko nam do TGV czy japońskich prędkości-wymiana torów potrwa 20 lat!,ale za kilka lat może już dojedziemy z ok.170-200km/h,a to się chwali….
  Pominę tu fakt prywatyzacji PKP,co nadaje się do Prokuratury….
  Ludzie pracowali po 30-40 lat na PKP i mogą sobie za te pseudo-udziały kupić kilka par…butów….ŻENADA….
  Ważne,że spółki robią wałki….i portfele są grubsze co roku cwaniaków od
  „przekształceń własności” PKP….
  Mamy Państwo Prawa,ale czasem chciałoby się kogoś UDUSIĆ WŁASNORĘCZNIE…..
  Bez komentarza…..

Możliwość komentowania jest wyłączona.