Co z tym zrobić Obama nie przyleciał… płaczemy?

(Amerykanie się ucieszyli). Szczęśliwie wulkan eksplodował… co za radość nie musimy lecieć do tej dziadowskiej środkowej Europy… – bo i  po co? Frajerzy-Polacy przecież i tak wystawiają misje wojskowe do Afganistanu walczące w imię Naszej sprawy. Turcy latają sobie bez wizy do USA ( w końcu są w NATO w takim strategicznym rejonie).  A Polaczkom nie damy. A co…

Za swoje pieniądze. Giną ich żołnierze. I spokój jest. Bronią naszych interesów. Kochają nas za … (w zasadzie za co?… za to, że CIA wykorzystała patriotę Kuklińskiego, a jego synów nawet nie umiała ochronić od zemsty KGB?) My dominujemy w świecie, my dyktujemy warunki… – Co prawda trochę przez ten Smoleńsk się pokiełbasiło jeszcze nie daj Bóg dogadają się Polacy z Ruskimi i stracimy strefy wpływów… Jeszcze wpadnie im pomysł utworzyć jakiś sojuszniczy traktat… ale jakoś damy radę – musimy tylko jakiś kij w mrowisko wbić… będziemy nad tym myśleć… a na razie niech „jełopki” pracują dla nas…( udało się nam jakoś wybrnąć z offsetu za przestarzały F 16 nawet arabusy dostały nowsze wersje niż Polaczki), w samym offsecie  też za bardzo się nie wykazaliśmy – i gra… po co tracić… Tarcza się rozmyła- no niech tylko nie wymyślą jakiejś tarczy z Ruskimi, to dopiero będzie…

No to jak … czy ktoś napisze na ten paszkwil: BEZ PRZESADY! Czy może jednak nie?  Można polemizować czekam na to…

Duch

2 myśli w temacie “Co z tym zrobić Obama nie przyleciał… płaczemy?”

  1. Tak sobie ostatnio myślę:od czego są pociągi,promy,szybkie limuzyny????
    Obama po prostu grał w golfa!!!!!A taki Prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili/nieważne,że był przyjacielem Śp.Lecha Kaczyńskiego/, żeby być na pogrzebie Lecha Kaczyńskiego, leciał przez pięć państw.Merkel w swoim wyrachowaniu wycofała się,bo dowiedziała się w ostatnim momencie,że nie będzie Obamy,Berlusconiego,Sarkozy’ego…ważnych osobistości z Brukseli….Takie są fakty….
    Jak się obiecuje,to się wszystko robi,aby być,ale widocznie w postmodernistycznej dyplomacji zaczyna panować NOWA ETYKIETA.Kilkadziesiąt osobistości nie przybyło,bo po prostu IM SIĘ NIE CHCIAŁO i taka jest PRAWDA.Bez komentarza.Żenada.Mój przedmówca ma rację.
    Może nie jest to porównanie do końca trafna,ale w 1939 pomimo wszelkich dyplomatycznych sojuszy NIKT NAM NIE POMÓGŁ POMIMO 100% ZAPEWNIEŃ.Cały świat patrzył jak Polska się wykrwawia!

  2. to też jakieś nieporozumienie. Nie wiedziałem że Obama grał w golfa! oni wszyscy mają nas ewidentnie GDZIEŚ !!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.