Czy w Polsce doszło do zamachu stanu?

Niezależne media coraz głośniej stawiają pytanie: czy 10 kwietnia 2010 roku doszło w Polsce do zamachu stanu?

Fakty, które coraz częściej wychodzą na światło dzienne, dowodzą iż przejęcia obowiązków Prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego, po ?katastrofie smoleńskiej?, dokonano z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji. Zatem uzasadnione jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez ówczesnego Marszałka Sejmu RP.

Wiele wskazuje na to, iż orędzie Komorowskiego do narodu to także mistyfikacja i materiał przygotowany dużo wcześniej. Jak odkryli internauci niniejsze przemówienie z 10 kwietnia 2010 opublikowane zostało na TV Info o 5:57, czyli na kilka godzin przed rzekomą katastrofą samolotu Tu-154M.

Orędize-KOmorowskiego-z-10-kwietnia-2010-opublikowane-na-TV-Info-o-557-rano-e1428720585993

Warto przeanalizować przygotowanie tego materiału. Profesjonaliści uważają, że to nie możliwe, by w tak krytycznym momencie, w tak krótkim czasie, aż tak dobrze przygotować orędzie Marszałka Komorowskiego, skoro nawet dziennikarzom obytym z kamerami i sensacyjnymi newsami głos się łamał i nie potrafili pozbierać myśli.

https://www.youtube.com/watch?t=83&v=pC17DDnc8ww

? Kiedy zobaczyłem w dniu tragedii ten materiał ? byłem w szoku? ? to jest niemożliwe, żeby to orędzie do narodu z 10 kwietnia zostało nagrane tak profesjonalnie, w tak krótkim czasie. Jeśli weźmie się również pod uwagę fakt, że Komorowski mówi na nim takim tonem, jak gdyby nic się nie stało, bez emocji. Analizując to nasuwa się tylko jeden wniosek: zostało to nagrane przed tym co się wydarzyło w Smoleńsku ? mówi specjalista pracujący dla niemieckiej ZDF, który od lat realizuje tego typu materiały z politykami w Europie.

Przygotowanie takiego materiału wymaga wysiłku i czasu. ? Kiedy moja ekipa nagrywała takie orędzia, przygotowanie trwało od tygodnia do min. 2-4 dni. Nie wierzę zatem, że było możliwe przygotowanie tak profesjonalnego materiału w kilka godzin po Smoleńsku, gdy emocje sięgały zenitu. W tamtym czasie nawet dziennikarzom w TV, w tym dniu drżał głos, a Komorowskiemu ? nie? A nawet był nadzwyczaj spokojny. Mało tego, tło było dobrane, jak gdyby już na kampanię prezydencką ? uważa ekspert.

https://www.youtube.com/watch?t=28&v=KMUYLwqe3Wk

Nawet były Prezydent Aleksander Kwaśniewski był wstrząśnięty, więc dziwić może, że Komorowskiego to nie ruszało.

https://www.youtube.com/watch?t=20&v=h-MX0Bjjy7Y

– Kiedy zobaczyłam ten materiał ? jestem w stanie w to uwierzyć, że ten materiał przygotowano wcześniej. ?Orędzie? wygląda na takie, które nagrano przed zamachem Smoleńskim ? stwierdza osoba z branży medialnej. Jeśli dodamy do tego, fakt iż zostało opublikowane już o 5:57, czyli na kilka godzin przed rzekomą katastrofą samolotu Tu-154M, powinno zapalić się nam czerwone światło. Czyżbyśmy byli świadkami zamachu, zamachu stanu oraz mistyfikacji prawie doskonałej w jednym?

Kontrowersje budzi również sposób przejęcia władzy w państwie przez Komorowskiego. ? Przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego po katastrofie smoleńskiej miało cechy zamachu stanu ? mówił 10 kwietnia 2010 roku minister z kancelarii Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda.

Potwierdza ten fakt również Jacek Sasin, który 10 kwietnia rano przebywał na cmentarzu w Katyniu. Minister godzinę po katastrofie Tu-154M rozmawiał telefonicznie z Andrzejem Dudą, który relacjonował mu działania podjęte w Warszawie przez Kancelarię Sejmu.

? Duda powiedział mi, iż jest takie oczekiwanie ze strony marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, wyrażone przez szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czaplę, aby stwierdzić, że nastąpiły konstytucyjne przesłanki do tego, by pan marszałek Komorowski rozpoczął wykonywanie funkcji prezydenta ? tłumaczy Sasin i dodał, że Duda wtedy w tym kontekście użył słów: ?Tu już trwa zamach stanu?.

Jak relacjonuje Sasin, Duda zapytawszy Czaplę na jakiej podstawie stwierdzono zgon prezydenta, usłyszał w odpowiedzi, że na podstawie medialnych doniesień o katastrofie i zgonie prezydenta.

Według oficjalnych źródeł, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zadzwonił do premiera Donalda Tuska 10 kwietnia między godziną 11 a 12 i przekazał informację, iż prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej. Od razu zostały pośpiesznie uruchomione procedury przejęcia funkcji prezydenta przez ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Jednakże ciało Lecha Kaczyńskiego zostało zidentyfikowane tego dnia, ale dopiero w godzinach wieczornych.

Z powyższych informacji wynika, iż przejęcie obowiązków Prezydenta RP po katastrofie smoleńskiej odbyło się z naruszeniem przepisów Konstytucji. Czy zatem 10 kwietnia 2010 roku staliśmy się świadkami faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez ówczesnego Marszałka Sejmu RP? Czy orędzie do narodu zostało przygotowane dużo wcześniej, stając się elementem dobrze zaplanowanej operacji?

Prorządowe media oczywiście ani słowem na ten temat nie wspominają. Dziwi natomiast cisza w obozie PiS. Czyżby Jarosław Kaczyński trzymał asa w rękawie na ostatnią prostą przed wyborami? A może czegoś się boi, np. interwencji z Moskwy? Możliwe także, iż to co podejrzanie wygląda, odbyło się uczciwie. Zatem dlaczego PO nie zgodziło się na międzynarodowe śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej?

 

Na podstawie: http://pressmania.pl/?p=12932

 

2 myśli w temacie “Czy w Polsce doszło do zamachu stanu?”

  1. Czy w Polsce doszło do zamachu stanu? – faktycznie to jest pytanie na które chyba nigdy nie będziemy mieli odpowiedzi…

  2. Ale przecież w momencie publikacji masa ludzi by to przeczytała i by nie wiedziała o co chodzi, skoro katastrofy jeszcze nie było. Poza tym szczerze mówiąc, to wątpię żeby zamach stanu był przygotowany tak niestarannie żeby pierwszy lepszy szczypior w internecie mógł go ot, tak rozpracować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.