Gloryfikatorzy

Dzisiaj (tj. wczoraj) w kościołach ogłoszono, że w Poniedziałek Wielkanocny taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Uważam, że warto przez ten tydzień, który pozostał do świąt rozgłaszać gdzie się da, by ludzie nie dawali pieniędzy na uniwersytet który uczcił gloryfikatora Bandery i UPA.

Zdecydowanie nie można popierać uczelni, która nagradza ludzi działających na niekorzyść pojednania, a także gloryfikujących FASZYSTÓW I nacjonalistów.

Natknąłem się na bardzo ciekawy i krótki tekst, który jest troszkę w temacie poruszanego problemu…, ciekawe czy się z nim zgadzacie…?

Proszę o ew. komentarze.

http://kuspys.salon24.pl/161051,kto-rzadzi-ukraina-zachodnia

pozdrawiam czytających

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Gloryfikatorzy”

 1. Na szczęście Bandera został ostatnio „pozamiatany” z tytułu „Bohatera”…Wystarczył mały kruczek,że nie był wtedy „obywatelem Ukrainy”.

  IAR
  02.04.2010.
  Doniecki okręgowy sąd administracyjny uznał za niezgodny z prawem dekret Wiktora Juszczenki o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy.
  Jest to równoznaczne z anulowaniem decyzji poprzedniego szefa państwa.

  Proces odbył się na wniosek prywatnej osoby – adwokata Ołeksandra Ołencewycza, który oświadczył w czasie posiedzenia, że zgodnie z ukraińskim prawem tytuł Bohatera Ukrainy może zostać nadany jedynie obywatelowi tego kraju, a Stepan Bandera nigdy nim nie był. Sędziowie zgodzili się z jego wnioskiem, iż osoby, które zmarły przed 1991 rokiem, nie mogą być uznane za obywateli Ukrainy. Na tej podstawie dekret Wiktora Juszczenki został unieważniony.

  Decyzja donieckiego sądu administracyjnego może być zaskarżona w miejscowym sądzie apelacyjnym w ciągu 10 dni.
  Ogłoszony 22 stycznia dekret Wiktora Juszczenki o nadaniu przywódcy nacjonalistów Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy spotkał się z uznaniem na zachodzie Ukrainy oraz z krytyką we wschodniej części kraju, a także ze strony Polski, Rosji i Parlamentu Europejskiego. Nowy prezydent Wiktor Janukowycz zapowiadał wcześniej, że zostanie on uchylony do 9 maja, czyli 65. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Większość analityków przypuszczała, że zrobi to właśnie jeden z lokalnych sądów, a nie sam prezydent, który nie chce zniechęcać do siebie mieszkańców zachodniej Ukrainy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.