Strach przed PIS-em.

Media systemowe sieją panikę, informując jaki to PiS jest nieobliczalny, jaki groźny wszystko co robią to dyktatura. Wszystko to robiła Platforma, ale wtedy nie było dyktatury. Pewne środowiska, które od 25 lat rządzą tym krajem, przyzwyczaiły się do szabrowania w polskiej gospodarce, układów, myślenia „nasi”, to znaczy ci którzy po 89 roku położyli łapy na majątku narodowym wszystkich Polaków.

W latach osiemdziesiątych, my którzy walczyliśmy z Komuną, wiedzieliśmy,że komuchy
się uwłaszczą i będą burżuazją w świecie ekonomii. Układ był prosty, my nadal rządzimy, z tą różnicą, że wprowadzamy kapitalizm, więc chleba nie zabraknie, a korzyści z kapitalizmu i tak my (czyli czerwoni) będziemy ciągnąć.

Wiara ludzi Solidarności ,że zmienią Polskę w sprawiedliwą , że wszystkim będzie lepiej, była naiwna. Z perspektywy czasu nasze zawołanie „zima wasza – wiosna nasza” niestety jawi się jako totalna naiwność ludzi, którzy często swoje najlepsze laty młodości spędzili na manifach, drukowaniu w podziemiu, rzucaniu ulotek, uczestniczeniu w patriotycznych Mszach.

Przez te 25 lat przyglądaliśmy się jak bardzo nasze ideały zostały zniszczone, jak stado czerwonych kruków rozdziobuje okrągły stół, hula po naszym majątku narodowym, rzucając jakieś ochłapy w budowę dróg i innych obiektów użyteczności publicznej. Po to aby dostać jakąś „działkę” polskie zakłady sprzedaje się po zaniżonych cenach, liczy się tylko moja kiesa, co tam Polska!

Ten Kraj nie ma gospodarza, ma za to całą bandę szabrowników , którzy niszczą ten Kraj z myślą o własnych małych interesikach, mając nadzieję, że jakoś to tam będzie , „ważne abym ja miał więcej jak sąsiad” To myślenie bierze się z epoki zaborów – Polski nie ma , ale żeby zapewnić sobie podstawowy byt trzeba kraść, knuć i tak nic nie jest nasze- komuna pogłębiła to myślenie .

Każdy kto mieszkał na Zachodzie widzi tę aksjologiczną różnicę w podejściu społeczeństw do dobra wspólnego .Ta Pani w Szwajcarii co podniesie każdy papierek, który leży na ulicy , ten Pan w Niemczech ,który sprząta chodnik w promieniu 200metrów od swojej posesji , to oburzenie mieszkańców małego miasta w Irlandii ,że oto ktoś popsuł ławkę w parku.

Mielibyśmy szanse wejść na takie obywatelskie myślenie , pod warunkiem ,że ten Kraj miałby gospodarza , dobry przykład z góry , przez 25 lat tego nie było . Słyszymy tylko o aferach ,kradzieżach na najwyższych szczeblach władzy , kolesiostwie , klikach , rozdrapywaniu resztek naszego wspólnego majątku (znacjonalizowanego przez komuchów ? moja rodzina straciła wszystko na Kresach).

Sądzę ,że PiS doskonale o tym wie , ale czy czerwone kruki pozwolą być PiS- owi gospodarzem .Z tego co widać nie będzie łatwo, opór jest wielki , nawet tych zwykłych zjadaczy chleba , którzy w swej potrzebie zaspokajanie swych niskich instynktów , nie widzą nic poza. Najgorsza jest propaganda którą uprawiają czerwone media , a tych niestety ciężko będzie wysadzić ,że stołków .

Nasz rozwój społeczny i ekonomiczny jest hamowany , przez prywatę , brak szacunku dla wartości wspólnoty , szacunku dla Państwa oraz władz. Postrzegamy rządzących jako złodziei i tak musi być , bo tak zawsze było , czy ten szklany sufit przebije PiS , trzeba w to wierzyć i walczyć , niektórzy to robią po raz drugi w życiu ,po ponad 30 latach.Najgorsze jest to, że zdrajcy mają poparcie z zewnątrz .

Znam wielu ludzi ,którzy czują się przegrani w wolnej Polsce . Pracują w zachodnich firmach za ? tego co na zachodzie , a w Polskich firmach na umowach śmieciowych , wielu z tych ludzi ma kredyty na zakup mieszkania na 30 lat i najgorsze jest to ,że nie rozumieją ,że przyczyną tego stanu rzeczy jest to ,że Polska nie ma gospodarza , który dbałby o Polskie interesy , ma tylko klikę szabrowników .

Ludzie tego nie rozumieją , bo to jakoś nie przebija się w sposobie pojmowania postaw społecznych i rozumienia roli rządzących w Państwie. Polska nadal jest krajem zacofanym , ale pocieszę wszystkich, że z zacofania wynikają pewne korzyści , jesteśmy bardziej krytyczni , bardziej mobilni , bardziej samozachowawczy , mamy większą siłę na przetrwanie kataklizmów, które czekają zachodnie społeczeństwa.

Ewa R.

Jedna myśl w temacie “Strach przed PIS-em.”

 1. „Pewne środowiska, które od 25 lat rządzą tym krajem, przyzwyczaiły się do szabrowania w polskiej gospodarce”
  te środowiska od afery „Telegrafu”, „Art-B” i całej serii afer gospodarczych? ale to przecież PiS, tyle że pod różnymi nazwami
  od czasów KPP lubią zmieniać nazwy, byle tylko zmylić społeczeństwo, a przecież to wciąż ci sami towarzysze, co najwyżej ich młodsze pokolenie, „resortowe dzieci” czy „resortowe wnuczki”

  „jak stado czerwonych kruków rozdziobuje okrągły stół”
  przecież Okrągły Stół to symbol dominacji komunistycznej agentury w polskiej polityce
  prawdziwi Polacy od lat marzą o tym, aby to dziedzictwo PRL-u zostało zlikwidowane, a politycy okrągłostołowych partii typu PO czy PiS znaleźli się na śmietniku historii
  w ogóle w jakiej partii jest dziś najwięcej polityków paktujących dawniej z Kiszczakiem nad zniewoleniem Polski? czy właśnie nie w PiS-ie? partii wywodzącej się wprost z Okrągłego Stołu? jednej z jak to określa Korwin „bandy czworga”

Możliwość komentowania jest wyłączona.