O Pyrkonie raz jeszcze…: podsumowanie.

Oficjalna (jak sądzę) notka podsumowująca tegoroczny PYRKON:

„Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Pyrkon przejdzie do historii. Na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zjechało się ponad 6500 fanów fantastyki. To absolutny rekord Polski w kategorii imprez fantastycznych. Przeprowadzone zostało 580 punktów programu ze wszelkich gałęzi fantastyki. Imprezę odwiedziło prawie 100 dziennikarzy z mediów mainstreamowych oraz branżowych. 1067 stołów i ławek uginało się pod tysiącami książek, gier planszowych i karcianych, odzieży i gadżetów. W największym jak dotąd turnieju Leauge of Legends liderem została grupa Meet Your Makers. Za pośrednictwem internetu rozgrywki były śledzone przez tysiące osób. Osobiste spotkanie z Grzegorzem Rosińskim było dla wielu niesamowitym przeżyciem, które za zawsze pozostanie w pamięci. W konkursach rozdaliśmy nagrody o wartości ponad 45 000 zł. Wypiliśmy morze kawy i energetyków, zużyliśmy kilometry taśmy, tony papieru i włożyliśmy mnóstwo serca aby Pyrkon 2012 sprawił radość naszym gościom oraz nam samym. To również dzięki Państwu ten festiwal jest gotowy na kolejny rekord.

Dziękujemy!

Jakub Orłowski”

Inne materiały na stronie:

Pyrkon 2012; krótkie filmy ? komentarze uczestników.

Pyrkon migawka zdjęć z konwentu?

Dlaczego lubimy Fantastykę?

Proponuję kilka wypowiedzi w tym temacie. Pytanie wydaje się ogólne ale dzięki temu otwiera wiele różnych możliwości odpowiedzi, krótkich lakonicznych, dosadnych czy też elaboratów…

Zapraszam…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.