Pyrkon 2012; krótkie filmy – komentarze uczestników.

Poza robieniem zdjęć, oglądaniem ciekawych stoisk i spotykaniem znajomych, pytałem się też odwiedzających konwent o wrażenia, o to co się im podobało a także o to w jakich przebraniach i dlaczego akurat w takich postanowili pojawić się na Pyrkonie… Niektóre relacje znajdziecie poniżej:

W niedzielę poprosiłem o podsumowanie jednego z przedstawicieli Organizatora Konwentu, Klubu Miłośników SF „Druga Era”:

Wypowiedź jednej z uczestniczek, która odwiedziła Konwent podkreślała lesze ustawienie programu, nie musiała wybierać między różnymi tematycznymi panelami. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Była trochę nieśmiała, niemniej udało się mi namówić ją do przedstawienia się przed kamerą, z koleżankami dotarły aż z Koszalina:

Post apokaliptyczna cyganka podzieliła się z nami informacją o stroju, a jednocześnie zachęciła nas do odwiedzin miejsca pod Stargardem Szczecińskim opuszczonego po sowieckiego lotniska, na którym rozgrywane są gry terenowe w dniach 23-28 lipca. Miejscowość Kluczewo ( www.oldtown.webd.pl

Inna z uczestniczek opowiedziała o swoim przebraniu wzorowanym na serialu „Firefly”, i słów kilka o swoim odbiorze serii, tym co jest godne zainteresowania właśnie tym serialem:

Dotarłem też do sal gier. Tam, wspólnie grająca w jedną z gier rodzina, która drugi raz odwiedzała Pyrkon, opowiedziała mi króciutko o zasadach tej konkretnej gry:

Odbyłem wiele ciekawych rozmów, między innymi z dziewczyną, która już po raz 12-ty „zaliczyła” Pyrkon,… Imponujący wynik…
Niestety, nie wszystkie takie rozmowy rejestrowałem, niestety, kilka przypadkiem się skasowało. Mam nadzieję w przyszłym roku, o ile nie pokrzyżują mi planów inne tematy (co zdarzyło się niestety w tym roku), zamieścić więcej relacji z Pyrkonu. Takich „naturszczykowych”, na bieżąco… z osobami odwiedzającymi konwent…
Już wkrótce też spróbuję się wspólnie z Wami zastanowić nad faktem coraz większej popularności Konwentu i zainteresowaniem SF w różnych postaciach.

Chociaż dla mnie najcenniejsze są elementy literackie i następnie filmowe. Moja przygoda z SF zaczęła się jeszcze w latach 70-tych od małych tomików „Stało się Jutro”, książek Philipa K. Dicka, Clarka i innych klasyków.

Zachęcam do wejścia w literacki świat szeroko rozumianej fantastyki, który tak naprawdę jest odbiciem świata realnego. Dzięki konwencji SF ułatwia przedstawianie wielu zachowań, spraw, postępowań ludzkich, których tak łatwo nie dałoby się pokazać w literaturze głównego nurtu.

Jest jeszcze trochę zdjęć, które chciałbym opublikować dla lepszej ilustracji konwentu. Jak tylko czas pozwoli pojawia się na stronie.
PiotrekLinki:
Pierwsze migawki na stronie o Pyrkonie

Moja ulubiona gra sprzed lat: Labirynt Śmierci

Philip K. Dick

Najazd z Przeszłości – James Hogan

Ogólnie: SF i Fantasy


Adres oficjalnej strony Pyrkonu: www.pyrkon.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Pyrkon 2012; krótkie filmy – komentarze uczestników.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.