Świadomość w polskim narodzie wzrasta – nacjonaliści się buntują.

Jak podaje portal wnas.pl „…sąsiedzi zza wschodu widzą w nim jedynie „szerzenie nienawiści…” – mówimy o temacie: „UKRAIŃCY oburzeni pomysłem SMARZOWSKIEGO. Nie chcą filmu o WOŁYNIU”.
Tym samym można zarzucić naszym braciom Żydom to samo? Szerzenie nienawiści? Przecież cóż innego robią mówiąc o Zagładzie?
A więc również o Ludobójstwie? Można dodać że bandy UPA brały znaczący udział w mordowaniu Żydów, jeszcze przed tym nim stały się UPA (ich członkowie wcześniej byli w większości policją pomocniczą Niemców, do zwalczania min. Żydów).
Tymczasem film o Wołyniu był bardzo długo oczekiwany. O tej zbrodni Ludobójstwa i zagrożeniu gloryfikacją zbrodniarzy należy uprzedzić cały Świat.
Także pamiętać i gloryfikować pamięć, tak jak w Łężycy pod Zieloną Górą i tysiącach innych polskich miast i wsi gdzie żyją kresowianie:
dzieciom_kresow_pod_pomnikiem

Pisałem w piątek o filmie, a dziś opublikowałem materiał z uroczystości w Łężycy, gdzie wszystkie osoby były zbulwersowane
decyzją Poroszenki w 72 rocznicę założenia band UPA i brakiem reakcji ze strony rządu polskiego (bo przecież nie mojego rządu – a może; nie naszego…?)
Chodzi oczywiście o „Dzień obrońcy ojczyzny” ustanowiony w dniu powstania zbrodniczej organizacji…

Zmiany postępują na całego: Ważna informacja ? PIS odstępuje od banderowców?? Dziesiątki tysięcy osób w Polsce poznają prawdę, idzie to lawinowo.
Jest coraz więcej młodych ludzi.
Nie da się ukryć w niepamięci zbrodni. Szczególnie takiej zbrodni. Dzieła szatańskiego, rozbijania główek niemowlętom, rozcinania brzuchów kobietom w ciąży, wyrywani płodów i mordowania ich na oczach konających matek…
Co więcej – jest to też zagrożenie dla samych Ukraińców, wiele osób zaczyna ich naród odbierać przez pryzmat zbrodniczych organizacji. Coraz trudniej nam tłumaczyć, że to tylko mała cząstka tak działała i myślała, że to nie cały naród.
Jednak coraz trudniej to w taki sposób wyjaśniać. Szczególnie, kiedy widać czarno-czerwone flagi na majdanie, szczególnie gdy słyszy się dekrety nowego rządu Poroszenki o dniu rocznicowym powstania band UPA.
TO może wymknąć się z pod kontroli. Młodzi widzą co się dzieje na Ukrainie, widzą obłudę i kłamstwo.
Widzą też ZAGROŻENIE.
(poniżej gloryfikowany na Ukrainie banderowski dowódca – zbrodniarz czy … bohater? -wg. nacjonalistów ukraińskich)

Czy zauważą to w końcu politycy?


Od lat prowadzę też akcję na poznańskich cmentarzach (w okolicy 1 listopada), która pokazuje jedną z ofiar, małą dziewczynkę, w wieku zaledwie 5 lat brutalnie zabitą przez bandytów z UPA, mimo tego że była tylko nic nie rozumiejącym, niewinnym dzieckiem: Święto Pamięci ? 1 listopada, ofiary na Kresach Wschodnich.
Piotr Szelągowski

Cytat pochodzi: UKRAIŃCY oburzeni pomysłem SMARZOWSKIEGO. Nie chcą filmu o WOŁYNIU

Materiał o filmie: Wołyń ? film o prawdzie której boją się polscy politycy.

Jeszcze jeden materiał dosłany z myslpolska.pl: Prawy Sektor, Donbas i Azow
I znamienny cytat z tego materiału:
Na południowym wschodzie Ukrainy ramię w ramię z armią rządową walczą bojówki neonazistowskie i skrajnie nacjonalistyczne ? są to bojówki partii i organizacji, które kilka miesięcy temu odegrały znaczącą rolę na kijowskim ?Euromajdanie?.

Po wystawionym (i wycofanym kolejnego dnia) ultimatum Prawego Sektora wobec prezydenta Poroszenki można zadać pytanie, na ile Kijów w ogóle panuje nad tymi bandami, i jak długo może być pewny wsparcia radykalnych bojowników, którzy jako ochotnicy wspierają armię rządową?…”
(materiał Michała Soski)

Czesi również dostrzegają zagrożenie: Neonacistická brigáda bojující proti pro-ruským separatistům

I jeszcze jeden materiał: Smarzowski o zarzutach wobec ?Wołynia?: ?Jestem Polakiem i robię film z polskiej perspektywy?
Niejaki Lubka mówi coś w tym materiale o zabiegach dyplomatycznych, próbowano ich już wiele razy. Ostatnio głosując u nas w sejmie. Aby móc powiedzieć wprost narodom: to byłą zbrodnia Ludobójstwa.
Przez to że w polskim sejmie nie ma reprezentacji pilnującej interesów Polski – nie udało się. Wiemy wszyscy, że odium ludobójcze jest bardzo ciężkie. Jeżeli Ukraina nie potrafi rozliczyć się ze swojej historii, ze zbrodni swoich rodaków, nie zasługuje aby dołączyć do grona państw Europy. Zrobił to dawno temu Niemcy. Są tam specjalne lekcje pokazujące czym był nazizm, do czego doprowadził. Na Ukrainie jest podobnie: są lekcje czym był ruch OUN-UPA, propaguje się go i upamiętnia. Buduje się pomnik Złu.
Dwa zdjęcia podesłane z FB, zagrożenie czy udawanie?:
nacjonalisci

prawy sektor

Tymczasem niektórzy nasi rodacy wysyłają kamizelki kuloodporne – noszone przez tych na zdjęciach?


Mój materiał o symbolach nazistowskich: Nazistowska symbolika na Ukrainie.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Świadomość w polskim narodzie wzrasta – nacjonaliści się buntują.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.