Wizyta Prezydenta RP na Ukrainie.

Program:

14 grudnia 2015 r. (poniedziałek)

Godz. 21.00 Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu.

Ceremonia ustawienia znicza przez Prezydenta RP i Małżonkę pod Centralnym Monumentem Poświęconym Ofiarom Totalitaryzmu.

Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym.

15 grudnia 2015 r. (wtorek)

Godz. 10.15 Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Grobie Nieznanego Żołnierza (Plac Slawy 1).

Złożenie symbolicznego koszyka przez Prezydenta RP i Małżonkę pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933.

Godz. 11.00 Ceremonia oficjalnego powitania Prezydenta RP i Małżonki
(Administracja Prezydenta Ukrainy, ul. Bankova 11).

Godz. 11.45 Rozmowy delegacji polskiej i ukraińskiej pod przewodnictwem Prezydentów RP i Ukrainy (Administracja Prezydenta Ukrainy).

Godz. 12.35 Spotkanie Prezydentów RP i Ukrainy z przedstawicielami mediów.

Godz. 14.40 Złożenie wiązanki kwiatów pod Krzyżem ?Bohaterów Niebiańskiej Sotni? przez Prezydenta RP z Małżonką (Al. Heroyiv Nebesnoyi Sotni).

Godz. 15.45 Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem (Klub Gabinetu Ministrów Ukrainy, ul. Institutskaya 7).

Godz. 16.30 Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Wołodymyrem Grojsmanem (Rada Najwyższa Ukrainy, ul. Mykhaila Hrushevskoho 5).

Godz. 17.20 Spotkanie Prezydenta RP ze studentami i młodymi intelektualistami (Ambasada RP w Kijowie, ul. Jarosławiw Wał 12).

Godz. 19.15 Udział Prezydenta RP i Małżonki w spotkaniu z przedstawicielami społeczności polskiej na Ukrainie (Akademia Dyplomatyczna, ul. Velyka Zhytomyrska 2).
Podczas spotkania planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

inne:
Po co Prezydent Duda jedzie na Ukrainę?


Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Wizyta Prezydenta RP na Ukrainie.”

 1. Minister Krzysztof Szczerski powiedzial w Kijowie,, ze musimy uszanowac polska i ukrainska wrazliwosc. Z tym, ze ukrainska wrazliwosc jest dla Pana Szczerskiego duzo wazniejsza, niz wrazliwosc Polakow.
  Pan Szczerski stwierdzil rowniez, ze ludobojstwo Wolynskie, to nie fakt historyczny, tylko polski punkt widzenia. Dalszy komentarz do tych slow chyba zbyteczny.

  W najtrafniejszy sposób te słowa dotyczace Wołyńskiego ludobójstwa, wyrazone przez pana ministra Szczerskiego, skomentował mój przyjaciel, prywatnie siostrzeniec jednego z wysoko postawionego posła PiS, pana Krasulskiego, ktory napisał mi dziś takie oto słowa:

  ,,PiS to najwyraźniej, to też tylko, bardziej wyobrażenia Polakow”

  Nic do tych słów dodać. Nic ująć.

 2. Mam wrażenie, że PiS w kwestii ludobójstwa na „Wołyniu”, a także obecnego już i systematycznie rozkwitającego na Ukrainie banderyzmu idzie podobnym do PO kierunkiem. Dla odróżnienia, może tylko nieco bardziej wyeksponowanym ale nadal zawoalowanym „półgębkiem”.

 3. Kiedy w końcu będziemy mieli polityków z prawdziwego zdarzenia? Takich, którzy dbają o interes Polski i Polaków – państwa i jego historii, aby młodzi nie musieli się wstydzić w przyszłości swoich ojców, którzy nie potrafili być Polakami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.