W Hermesi o Europie: „Koncepcje imperium europejskiego”

Na stronie facebookowej Korporacji akademickiej „Hermesia” od kilku dni widnieje zaproszenie na spotkanie: „…Zapraszamy na spotkanie z Ronaldem Laseckim (Instytut Geopolityki)….wykład: „Koncepcje imperium europejskiego” ….” Tematyka spotkania chyba ciekawa, i na czasie; koncepcyjnie będą rozważane różne próby budowy dominacji w Europie pod wielorakim patronatem w przekroju historycznym i nie tylko, aż do obecnych…. Czytaj dalej W Hermesi o Europie: „Koncepcje imperium europejskiego”

Ocenzurowana wystawa z Parlamentu Europejskiego w Poznaniu

Słynna wystawa, którą ocenzurowano w Parlamencie Europejskim w Brukseli jest do obejrzenia jeszcze przez dwa dni w Poznaniu na Starym Rynku w Pałacu Działyńskich. Wyłożona jest książka pamiątkowa gdzie można dokonać wpisu. Czytaj dalej Ocenzurowana wystawa z Parlamentu Europejskiego w Poznaniu

Oddajemy Krew czy nie, jak to jest? Polska służba zdrowia….

Tak naprawdę jest tak, że gdyby nie „ludzkie podejście” pielęgniarek, lekarzy, innych pracowników służby zdrowia to nasi pacjenci marnie by wyglądali… Nie dotyczy to wszystkich wymienionych pracowników służby zdrowia, niemniej wielu tych, którzy przystąpili do tej pracy z powołania, tak właśnie postępują. Dochodzą do tego różne akcje społeczne jak pobieranie krwi. Nagłaśnia się je, aby były bardziej popularne, czy jednak tak jest na pewno? Czytaj dalej Oddajemy Krew czy nie, jak to jest? Polska służba zdrowia….

J 23 wraca razem z Brunnerem. NA to czekaliśmy od lat!

W końcu! Przyznam się szczerze, że mnie osobiście ta wiadomość zelektryzowała. Zawsze lubiłem Klossa oglądać… Nie ukrywam ze gdybyśmy mieli takich Klossów garść i to nie tylko po niemieckiej stronie, ale przede wszystkim w Białym Domu i wśród angielskich notabli, na Kremlu też by się z dwóch przydało…, wojna mogłaby się inaczej potoczyć, może i nie zamordowano by w zamachu Sikorskiego, a zginęliby inni, którzy odpowiadali za jego śmierć (jak się domyślamy; niekoniecznie po niemieckiej czy rosyjskiej stronie…), nie podzielono i oddano RP we władanie komunistów z sowieckiej Rosji, i wiele innych wydarzeń by nie miało miejsca…. Czytaj dalej J 23 wraca razem z Brunnerem. NA to czekaliśmy od lat!

Kara dla TEPSY tylko 127,5 mln euro !

„KE nie może pozwolić na to, aby praktyki antykonkurencyjne zagrażały rozwojowi internetu oraz gospodarki cyfrowej. Przypadek ten pokazuje, że jesteśmy zdeterminowani nie dopuścić do tego, aby dominujący operator telekomunikacyjny systematycznie szkodził konkurentom, którzy w innym wypadku mogliby w znaczny sposób przyczynić się do zmian na rynku na korzyść konsumenta” – powiedział wiceprzewodniczący KE Joaquin Almunia.” Czytaj dalej Kara dla TEPSY tylko 127,5 mln euro !

„Telewizją publiczną rządzi układ rządowy…”

W materiale czytanym na interia.pl w wywiadzie z byłym członkiem KRRiT Włodzimierzem Czarzastym dowiadujemy się w końcu wprost (jego zdaniem) dlaczego w mediach publicznych jest jak jest…. Czytaj dalej „Telewizją publiczną rządzi układ rządowy…”

Efekt Motyla w Historii czy go dostrzegamy…?

Nie dawało mi spokoju, to co wyczytałem w informacji o piosence zespołu z Niemiec nawołującego do strzelania do Polaków. Stąd poniższy tekst: Czytaj dalej Efekt Motyla w Historii czy go dostrzegamy…?