Dostęp do broni palnej, czy potrzebny?

Zważywszy na ciągłe ograniczanie stanu liczebnego naszej armii, brak sensownych działań służących umocnieniu pozycji państwa na arenie międzynarodowej chyba warto się nad takim problemem zastanowić. Ciekawym przykładem jest Szwajcaria i jej „zbrojna neutralność”. Obywatele wyposażeni w ekwipunek wojskowy w domach, zmierzający na liczne szkolenia i kursy strzeleckie stanowią armię samą w sobie. Cały naród można by rzec jest armią. Czytaj dalej Dostęp do broni palnej, czy potrzebny?

Cała prawda o politykach na Kciuku

Popatrzmy co sądzą użytkownicy kciuk.pl o politykach…:

www.kciuk.pl

Szyby odporne na ściemnianie….- coś w tym jest….

Można dołączyć swoje wizje polityków ….

Piotrek

CO ze spółdzielniami mieszkaniowymi?

Nadal nierozstrzygnięta jest nowelizacja projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Nowy projekt przewidywał:”Prostszy tryb ustanawiania wspólnot mieszkaniowych, udział spółdzielcy w majątku spółdzielni, możliwość zmiany administratora, dostęp spółdzielcy do dokumentów spółdzielni, możliwość kontrolowania zarządu, ograniczenie władzy prezesów i radykalne zmniejszenie opłat ponoszonych przez spółdzielców.”

Wyjątki z materiału publikowanego na Interii:
„Przeciwnicy projektu (m.in. SLD, Krajowa Rada Spółdzielcza, w PSL zdania są podzielone) argumentują, że doprowadzi on do zlikwidowania spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce oraz że projekt jest wewnętrznie sprzeczny oraz niezgodny z konstytucją.

– Te twierdzenia nie znajdują potwierdzenia w opiniach ekspertów, ponieważ sporządzone na zlecenie komisji opinie profesorów prawa – zarówno ekspertów prawa spółdzielczego, jak też konstytucjonalistów – twierdzą, że zapisy projektowanej ustawy nie tylko są zgodne z konstytucją i orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego ale i dyscyplinują spółdzielnie i są korzystne dla szeregowych spółdzielców – powiedziała PAP współautorka projektu i przewodnicząca sejmowej podkomisji Lidia Staroń (PO).

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna zakończyła we wtorek prace nad projektem ustawy o ochronie nabywców mieszkań. Teraz projekt trafi do sejmowej komisji.”

Kwestie związane z odpowiedzialnością dewelopera są bardzo gorąco dyskutowane w Internecie. CO miał mówić projekt ustawy na ten temat?

„…Chodzi o to, żeby klienci, którzy kupują mieszkanie jeszcze nie wybudowane, nie stracili pieniędzy w przypadku bankructwa dewelopera.
Projekt nakłada na dewelopera obowiązek stosowania dwóch rodzajów zabezpieczeń: rachunek powierniczy musi być dodatkowo wsparty albo gwarancją bankową, albo polisą ubezpieczeniową dla nabywcy. Inne proponowane rozwiązanie – to gwarancja wypłaty środków koniecznych do ukończenia inwestycji, w przypadku niewypłacalności dewelopera.
W sytuacji, gdy deweloper ogłosi upadłość, priorytetem ma być ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań nabywcom. Obowiązkiem stanie się zawieranie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego. Po wejściu nowych przepisów w życie ma też zacząć obowiązywać Arkusz Informacyjny Dewelopera, zapewniający czytelną informację o ryzyku przedsięwzięcia.

– Doprecyzowania wymagają jeszcze zapisy dotyczące upadłości dewelopera, ale zrobimy to na etapie prac komisji z uwagi na konieczność zbadania zgodności niektórych zapisów z konstytucją – powiedziała PAP poseł Aldona Młyńczak (PO), współautorka projektu i szefowa sejmowej podkomisji, która zajmowała się projektem.”

Więcej informacji i całość cytowanego materiału na interia.pl:
Projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ponownie do podkomisji

Osobiście zastanawiam się tylko nad tą dziwną zbieżnością że tak istotna ustawa od lat zapowiadana nagle pojawia się tuż przed wyborami… i zarazem dopiero teraz. Czy nie jest to przypadkiem element kampanii wyborczej …Tylko? szkoda by była gdyż temat jest niezwykle ważny.

Piotrek


Plac zabaw na wsi lepszy niż w mieście

Często bywam we wsi Boryszyn w lubuskim. I często korzystam z placu zabaw jako miejsca dla zabawy mojej córeczki, miejsca pozwalającego na rozrywkę dla wszystkich dzieci tej ponad 400 osobowej społeczności wiejskiej. Jestem pełen podziwu dla energii inicjatorki założenia tego placu zabaw, byłej sołtysówny wsi: Anny Kędryny. Nie mniej tym bardziej nie mogę się nadziwić dlaczego w Poznaniu nie powstają takie Place zabaw. Poniżej kilka zdjęć wiejskiego placu zabaw jako przykładu dla nas. Czytaj dalej Plac zabaw na wsi lepszy niż w mieście

Zdjęcia przyrody w Lubuskim

Kilka fotek z moich ulubionych okolic. Czytaj dalej Zdjęcia przyrody w Lubuskim

Kontowersyjna strona? Antyniesioł

Czy jest to naprawdę aż tak bardzo kontrowersyjna strona? W końcu dotyczy chyba jednego z najbardziej specyficznych, o ile tak można delikatnie ująć, swoim zachowaniem i wypowiedziami polityków. W mojej opinii na stronie zawartych jest wiele faktów, cytatów i wypowiedzi nie licujących z profesją jaką piastuje Pan polityk… Czytaj dalej Kontowersyjna strona? Antyniesioł

Noc Nenufarów w Lubrzy – lubuskie atrakcje w wakacje

Od lat odbywa się ta impreza w lasach otaczających Lubrzę, miasteczko w województwie lubuskim. Odległość od Poznania nie jest znacząca, około 120 kilometrów. Już niedługo kiedy powstanie autostrada A2, która przebiegać będzie niecały kilometr od Lubrzy, przejechanie tego dystansu czasowo się zmniejszy. Być może zachęceni w ten sposób Poznaniacy będą częstszymi gośćmi na ziemi lubuskiej… Czytaj dalej Noc Nenufarów w Lubrzy – lubuskie atrakcje w wakacje

Tablica ostrzegawcza na polu…

Niezły sposób na odstraszenie złodzieja: Czytaj dalej Tablica ostrzegawcza na polu…

Koty, kotki, kocięta….

Trochę obrazów zdjęciowych kocich piękności… rudych, szylkretów i maluchów kocich. Zapraszam: Czytaj dalej Koty, kotki, kocięta….