Noc Nenufarów w Lubrzy – lubuskie atrakcje w wakacje

Od lat odbywa się ta impreza w lasach otaczających Lubrzę, miasteczko w województwie lubuskim. Odległość od Poznania nie jest znacząca, około 120 kilometrów. Już niedługo kiedy powstanie autostrada A2, która przebiegać będzie niecały kilometr od Lubrzy, przejechanie tego dystansu czasowo się zmniejszy. Być może zachęceni w ten sposób Poznaniacy będą częstszymi gośćmi na ziemi lubuskiej…

Pokaz ogni sztucznych, występy zespołów, biesiady to tylko niektóre z atrakcji tej imprezy. Przez lata gośćmi specjalnymi były takie zespoły jak „Perfect”, „Maanam”, czy Maryla Rodowicz. I w tym roku było ciekawie.
Poniżej fotorelacja z części wieczornej i występu zespołu „Nefre”.

W okolicy znajduje się też sporo ciekawych i malowniczo położonych wsi. I oczywiście atrakcje historyczne bardzo liczne, ślady Templariuszy (ich lennem była wieś Boryszyn), czy pozostałości po minionej wojnie pas umocnień znany pod nazwą MRU. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z Boryszyna i Wysokiej.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.