11 września Ameryka stała się inna…

Hegemonia USA została złamana. Bycie policjantem świata nie udaje się… Pewność, że nigdy nie zostaną zaatakowani, tego dnia, przed 10 laty odpłynęła w nicość… Szkoda, że kosztem aż tylu niewinnych ofiar. A nie poprzez bardziej pacyfistyczny sposób.
Z kolei zemsta za ataki obróciła się przeciw USA. Zapędziła kraj w kryzys…

Kwota 800 mld dolarów wydana na wojnę z Irakiem, miliardy na wojnę w Afganistanie, ostatnio z Libią… Od tego czasu też tysiące żołnierzy, którzy zginęli w imię ambicji panowania nad światem…
I Pamiętajmy o jednym; twórca zbrodniczego planu wcześniej został wykreowany przez swoje przyszłe ofiary, walczył przeciw Rosjanom dozbrajany za amerykańskie pieniądze…

Zawsze cierpią zwykli ludzie. Niewinni. I ekonomicznie i osobiście. Ciekawostką jest, że te same zachowania za oceanem nazywa się patriotyzmem, u nas nacjonalizmem.
W programie nadanym w TV Polonia około 22.00 w dniu 10 rocznicy słyszymy z ust Amerykanina: że znów musimy pokazać swoją siłę, a jednocześnie przyznaje się on, że śni mu się, jako świadkowi co noc ta chwila, te momenty. Trauma.
Jaką traumę przeżywali w innej sytuacji ci, którzy doświadczyli okrucieństw wojny prawie 70 lat temu?
I jakoś nikt tego nie pamięta?
Teraz wmawia się nam, że powinniśmy tą tragedię zza oceanu włączyć do naszej kultury, mówi to nasz wicepremier, a nie potrafi uczcić swoją obecnością zaledwie dzień wcześniej weteranów kresowych zaproszonych przez jego partię na spotkanie organizacyjne obchodów 70 Rocznicy Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA?
Taka jest nasza rzeczywistość.
Pamiętajmy; i tu i tam zapomina się o zwykłych ludziach. W imię dominacji, czy też w imię tysięcy innych powodów,… odpowiednio uwarunkowani mają robić swoje.
Ale kryzys, czy inne konsekwencje nie dotkną wąskiej grupy na górze piramidy władzy,… nigdy. Będą patrzeć na nas z góry, udawać zaangażowanie. Cierpieć będziemy tylko my. Zwykli, prości ludzie, którzy niewiele mogą…

Cześć pamięci ofiarom ataku terrorystycznego 11 września. Brak cześci dla tych, którzy to wykorzystali…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “11 września Ameryka stała się inna…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.