Urodziny Botanika cz. 1 Wystawa grzybów

11 września br miały miejsce liczne atrakcje w poznańskim ogrodzie botanicznym, UAM-u. W tym miejscu mieszczą się poza niezwykle ciekawymi ekspozycjami dendrologicznymi pięknie zlokalizowane ścieżki, wijące się między licznymi fontannami, trawniki pełne roślin z różnych części świata, a w pawilonie ekspozycyjno-dydaktycznym można było oglądać kilka wystaw z okazji rocznicy powstania. Tematem pierwszej galerii zamieszczonej u Nas są grzyby. Pracownicy naukowi ogrodu dzień wcześniej spędzili ponad 11 godzin na bezkrwawych łowach w okolicznych poznańskich lasach. Można było zdobyć odrobinę wiedzy praktycznej na temat grzybów. Poniżej prezentujemy efekty.

Wystawa była przygotowana przez dr Ewę Jerzak i mgr Grażynę Naser. Sprawiała bardzo ładne wizualnie wrażenie. Koszyczki w których były umieszczone eksponaty razem z fragmentami ściółki dopełniały wrażenia.

Polecam też lekturę materiału z zeszłorocznego „polowania” na grzyby…
umieszczony na bezprzesady.com: jesienne zbieranie grzybów

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Urodziny Botanika cz. 1 Wystawa grzybów”

  1. niezła sprawa…. ja tam lubię chodzić na grzyby…. fotografie i ekspozycja skromna ale przyciągająca wzrok….

Możliwość komentowania jest wyłączona.