15 miliardów odpłynęło z Polski – banki wycofują kapitał?

W ciągu ostatnich 9 miesięcy tyle pieniędzy (w złotówkach) wypłynęło z Polski z tak zwanych oddziałów „córek” zagranicznych banków działających u nas.

Czy to oznacza (używając parafrazy); że szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu, lub okrętu przygotowującego się do zatonięcia?

Na stronie „Forbes” pojawił się artykuł o tej sytuacji, oto jego fragment:
„…Pojawiają się sygnały, że część banków odchudziła się kosztem swoich córek w Europie Środkowej i Wschodniej, czyli albo ograniczyła finansowanie dla nich, albo wręcz je wycofała. Dotyczy to również Polski.

W ciągu ostatnich trzech kwartałów wartość finansowania dla polskich spółek córek spadła o prawie 15 mld zł. To 8,6 proc. zaangażowania zagranicy na krajowym rynku bankowym, więc trudno mówić o masowym wypływie pieniędzy. Ale jak wynika z nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu”, zagraniczne transfery niepokoją Komisję Nadzoru Finansowego…”

Okręcik z banknotów na zdjęciu w cytowanym materiale może nieprzypadkowo jest właśnie tym okręcikiem?
Logika wypływania dochodów polega na ich STOPNIOWYM wypływaniu, aby nie wzbudzić zbyt wielkich obaw.
TO jest chyba właściwa interpretacja….

Cytowany materiał ze strony Forbes.pl: Banki-matki wycofują pieniądze z Polski

Inne polecane: Adam Kuź: zagraniczne banki wycofały z Polski 15 mld.

Banki wycofały pożyczki na 100 procent wartości auta

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.