ACTA W Unii może nie przejść? Jeszcze nic pewnego…

Informacje mówią wprost: Zieloni i socjaldemokraci są przeciw. Oby całą reszta również zdecydowała się na „wykopanie” kontrowersyjnej ustawy narzuconej nam przez USA (pośrednio i cichaczem)

„W czwartkowym oświadczeniu przewodniczący Partii Europejskich Socjalistów (PES) Sergej Staniszew zaapelował, by Parlament Europejski głosował przeciwko ACTA. „Propozycja ACTA jest zła zarówno w swojej treści, jak i w procesie (przyjmowania – PAP). Nie odzwierciedla interesu obywateli, ale interes wielkich korporacji (…), nadając im alarmująco szerokie uprawnienia. Nie można pozwolić tej legislacji na prywatyzację internetu” – napisał Staniszew, powołując się na przyjętą w czwartek deklarację partii. Dodał, że własność intelektualna musi być chroniona, „ale nie kosztem praw obywateli”.

„Międzynarodowe negocjacje w sprawie umowy zostały zakończone w październiku 2010 roku, ale jej ratyfikacja jest teraz obiektem silnego lobbingu z obu stron” – napisał „European Voice”. Cytuje niemieckiego europosła Zielonych w PE Jana Philippa Albrechta, który zapewnia, że ma wystarczające poparcie w swojej grupie oraz we frakcji socjaldemokratów, prowadzących konsultacje w sprawie ACTA, by „poddać pod marcowe głosowanie plenarne w PE rezolucję, w której PE zwróci się do Trybunału UE o sprawdzenie, czy ACTA nie narusza prawa UE”. Taki przegląd przez trybunał może potrwać nawet dwa lata – przypomina „European Voice”.

Albrecht podkreślił też, że europosłowie są pod presją swoich wyborców, domagających się, by uważnie przestudiować ACTA. „Ludzie naprawdę uważają, że ich prawa są zagrożone, zwłaszcza w internecie” – powiedział. Te obawy stara się rozwiewać Komisja Europejska….
– i już próba manipulacji i ściemniania? Rozwiewa obawy?? …

Musimy się przygotować na czerwiec. Wyjść wtedy na ulice i ostro jeszcze raz zaprotestować. DAĆ opór! Ratyfikacja w Parlamencie Europejskim jest właśnie przewidywana na ten miesiąc. A więc robimy w czerwcu powtórkę z demonstracji! I to ostrą! Oczywiście pamiętamy o legalnych działaniach. Tylko i wyłącznie. Nasza siła w jedności i zgodzie. Możemy doprowadzić do obalenia rządu, który narzuca nam ACTA. Legalnie. Odwołać go w wyniku społecznej akcji protestu zebrania np. podpisów o odwołanie. W ogóle całego tego parlamentu który dał akces do podpisania tej umowy. Nie ma dla nich żadnego wytłumaczenia. Coraz więcej jest poszlak na to, że chcieli ukryć przed nami; społeczeństwem, Polakami – tą umowę!

PRZECIW ACTA! Precz z ograniczeniami w internecie!

Źródło cytatu, interia.pl: Zieloni i socjaliści przeciw ACTA. Socjaldemokraci i liberałowie – podzieleni

Materiały o ACTA na bezprzesady.com: ACTA

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “ACTA W Unii może nie przejść? Jeszcze nic pewnego…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.