Afera w PSE? Informacje bulwersujące. Polityk. Kim jest?

Podaję poniżej link do materiału, który otwiera zupełnie inne wizje polskiej polityki, i polityków.
Cóż tu komentować?
Jeżeli polityka jest służbą dla dobra kraju, współrodaków to jakim cudem dzieją się takie rzeczy?
Jeżeli buduje się odbiór roli polityka, w ten sposób, że stara się strywializować jego funkcję do roli: „zawód polityk” – i to się przyjmuje, zamiast odbierać tą funkcję jako „misję społeczną” – to czym mamy się dziwić?
Wychodzi wtedy na to, że polityk i polityka to tylko pole do swoistego rodzaju sobie-państwa na niwie udawania działań dla dobra tego czy innego kraju…

Czy istnieje etyka i moralność polityczna?

Urzędników w tej spółce miał skorumpować Rinat Achmetow ? ukraiński oligarcha. Na nagraniach pada nazwisko prezesa PSE ? Henryka Majchrzaka. W całej sprawie chodzi o wielokrotnie opisywany na łamach Energetyki24.com projekt importu ukraińskiej energii do Polski. Miałaby ona pochodzić z nowych bloków elektrowni Chmielnicki i być przesyłana odnowionym połączeniem Chmielnicki-Rzeszów. Nowe taśmy sugerują, że Achemtow miałby mieć wyłączność na eksport prądu do Polski, a urzędnicy z PSE mieli mu technicznie umożliwić takie działanie.”
Polecany i cytowany artykuł: Korupcja w PSE? Sprawa przypomina ?aferę jamalską?

Ps: Polska potęgą energetyczną – a więc na co nam energia z poza Polski???

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.