Akcja Charytatywna ONR-u na Kresy. Izmaił.

Młodzież z ONR- postanowiła wesprzeć naszych rodaków na dalekim wschodzie na Kresach kresów… Izmaił Obwód odeski, Ukraina.

Jak pisze w mailu organizator zbiórki Michał Olszewski:
„…Paczki dalej są przysyłane. 03.02. Będę jechał przez Łódź i Lublin do Chełma gdzie spotkam się z ks. Adamem, z którym kontaktujemy się drogą mailową. Ks. Adam posługuje w parafii rzymskokatolickiej w Izmaił i przyjeżdża na 2 dni do Polski załatwić swoje sprawy….”

Ile zebraliście darów obecnie?
„…Na dzień dzisiejszy ok. 200 kg żywności + leki, książki, miękkie zabawki (nie wszystko znajduje się w Katowicach). Czekam na paczki, raporty z innych brygad….
[…]
Dzisiaj otrzymaliśmy maila od ks. Adama z informacją, że jednak będzie w Polsce 7/8 lutego. Bardzo dobra informacja, mamy więcej czasu. Więc do 3 lutego można przesyłać paczki. Trzeciego musiałbym już je mieć.”

Co zbieramy dla Polaków na Ukrainie?
” Żywność z długim terminem ważności; makarony, ryż, mąka, kasza, cukier, kakao, przyprawy, oleje, konserwy, dżemy czy nawet słodycze.
W okresie zimowym szczególnie potrzebne są lekarstwa, których tam bardzo brakuje. Proponuje leki(Scorbolamid, maxflu – tabletki musujące, grypolek, polopiryna S, rutinoscorbin, coldrex – tabletki, ibum extra, sebidin plus, ascalcin – tabletki musujące, paracetamol – tabletki, cholinex – pastylki do ssania, vitamina C, flegamina – syrop/tabletk, leki przeciwbólowe i maści)
[…]
Dary przekażemy osobiście to co udało nam się zebrać ks. Adamowi. Chcemy aby pomoc naszym rodakom była organizowana cyklicznie. Nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania w tak krótkim czasie. Co zbiórkę będziemy lepiej zorganizowani i przeprowadzać będziemy na większą skale. W planach mamy też odwiedzić w wakacje mieszkających tam Polaków, ale o tym wkrótce…”

Podaję mail do głównego koordynatora i organizatora zbiórki: Brygada Górnośląska – Michał Olszewski.


Izmaił, Obwód odeski, Ukraina na mapie Google, dla tych którzy nie wiedzą gdzie to jest:


Wyświetl większą mapę

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.