Demonstracja przeciw ACTA; Poznań

Demonstracja rozpoczęła się o 17.00. Zebrało się około 4-5 tys. osób, które przeszły na Plac Wolności. Tam nastąpiło kilka przemówień, między innymi przemawiał Bartosz Józwiak Prezes UPR, w imieniu Kresowian protest poparłem ja.
Demonstracja organizowana przez Kolibra zakończyła się na Placu Wolności. Grupa zamaskowanych szalikami osób skierowała się jednak w stronę siedziby PO, pociągając za sobą część zgromadzonych demonstrantów w większości młodzież. Była to część demonstrantów. Większość rozeszła się po ogłoszeniu zakończenia demonstracji.

Poniżej kilkanaście zdjęć z demonstracji legalnej. Nagrane filmy w ciągu kilku godzin.


Filmy: Przeciw ACTA POZNAŃ; Filmy

Na stronie E-Poznan: Kolejna manifestacja: protestowano nie tylko przeciwko ACTA

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

11 myśli w temacie “Demonstracja przeciw ACTA; Poznań”

 1. ile osób w tym czasie poparło dyktaturę PO? i jak tu wierzyć w „wolne” wybory? wydarzenia ostatnich dni pokazują, że PO nie ma żadnego poparcia społecznego, wiarygodność zeszłorocznych wyborów jest żadna

  kiedy ostatnio 5 tysięcy Poznaniaków wyszło na ulice protestować przeciwko władzy? i to zapewne nie jest ostatnie masowe wystąpienie w Poznaniu
  takie protesty powinny być przeprowadzane aż do skutku, do momentu, kiedy PO odda władzę, po kolejnej serii afer z udziałem polityków tej partii jedynym rozwiązaniem są przedterminowe wybory, nie można „nocnej zmianie” pozwolić na likwidację swobód obywatelskich

 2. „Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję. ”
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Przelomowy-wyrok-Trybunalu-kolejny-problem-z-ACTA,wid,14200901,wiadomosc.html

  PO=PIS to jedna …..organizacja

 3. W tożsamość PO z PIS naprawdę trudno wierzyć, zwłaszcza po wobec listy Macierewicza z 1992r, rozwiązania UOP i przede wszystkim po Smoleńsku.Gdybyś choć podał alternatywę i mam nadzieję , że nie jest nią Palikot (kumpel Tuska i człowiek betonu PRL)!

 4. Tak czy siak fajnie popatrzeć, że ludzie potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie. Miejmy nadzieję, że rząd zwróci większą uwagę na takie protesty.

 5. O jejku, jejku, dzisiaj słyszałem iż Kim Jong Tusk zadeklarował, że „jeżeli ACTA będzie godzić w wolność słowa”, to jego miłościwy panujący wódz NIE zgodzi się ratyfikację. Dobre sobie… nie zapominajcie że „mafia” ma jednych z najlepszych doradców od PR (opłacanych z Waszych podatków); uknuto pewną strategię: ja Tusk na pochybel młodym demokretom (frajerzy!) podpiszę ACTA, a potem w okresie nieuniknionej dyskusji środowisk anty-ACTA do czasu retyfikacji, ja Tusk stanę w obronie wolności słowa. Naturalnie zadziała psychologiczne prawo kontrastu + do tego krótka pamięć polaków i jak murowane wróżę mafii PO trzecią kadencję. Dobre dymanie i PR to podstawa! Nie dajcie się dymać!

 6. ANI PO PIS PSL czy SLD – PAlikot też nie. To nie głosujące 40 ponad procent powinno się zjednoczyć. DOŚĆ już „starych wyg”u koryta. CO sądzicie?

 7. „Starych wyg koryta” , dobrze powiedziane. Ostatnia moja nadzieja prysła 11 Listopada 2011, obchody w Warszawie: Korwin, za którym stali zamaskowani kibole (przecież patrioci do chol***!) oraz u boku JKM niejaki „oszołom” od krzyża smoleńskiego, który w stosunku do inaczej myślących, we własnym duchu katolickim (nie mówię chrześcijańskim) nie wachał się ubliżać innym na „k” i „ch” (jak ktoś nie wierzy, to film na YT). Poza tym UPR i późniejsze WiP etc, to partia promocji jednego człowieka oraz krótkodystatnowa kuźnia kard http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1522613,1,unii-polityki-realnej—zycie-po-zyciu.read Dalej lubię JKM za wolnorynkowe poglądy i specyficzny pozytywizm logiczny, ale grzechem jest idealizowanie jakiegokolwiek człowieka. Na wybory już nie chodzę, bo nie uznaję władzy człowieka nad człowiekiem, nawet symbolicznej. Mogę uznać tylko władzę boską, nie z tego świata, tak jak to było w Księdze Rodzaju.

 8. jakoś mimo listy Macierewicza powstał rząd AWS/UW, gdzie obecność zdemaskowanych konfidentów nikomu z członków koalicyjnych partii jakoś nie przeszkadzała, a i w obecnym rządzie PiS jakoś nie zwalcza zdemaskowanych konfidentów bezpieki, ani czołowych autorów „nocnej zmiany”, w demaskowaniu TW „Leopolda” czy TW „Docenta” nie biorą udziału politycy PiS, głównym autorom obalenia rządu Olszewskiego też nigdy nie udowadniano agenturalnej przeszłości, chociaż powody, dla których usiłowali wówczas powstrzymać lustrację są chyba oczywiste
  zresztą nawet sama idea lustracji nie wyszła od polityków solidarności, zaczęli ją popierać jedynie aby odrzucić podejrzenia o agenturalną przeszłość
  co do rzekomego konfliktu między obiema głównymi frakcjami solidarności – dlaczego podczas ostatnich wyborów (czy może raczej „wyborów”) mimo wściekłego niszczenia wszelkiej opozycji żadnemu politykowi PiS nie stała się krzywda, dlaczego mimo odgrywanego przed „ciemnym tłumem” konfliktu rzekomy największy wróg PO nie miał żadnych kłopotów z rejestracją list wyborczych? gdy tymczasem prawdziwej opozycji w ogóle nie dopuszczono do wyborów, stosując stare sprawdzone komunistyczne metody

 9. kto poza PO odpowiada za wprowadzanie cenzury:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gruba-kreska-nie-czytac-glosowac-i-brac-50-tys-zl,1,5010898,wiadomosc.html

  „Za ACTA, czyli przeciw rezolucji, głosowali politycy (PiS, Solidarna Polska, PJN): Tadeusz Cymański, Marek Gróbarczyk, Michał Kamiński, Ryszard Legutko, Marek Migalski, Jacek Kurski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Konrad Szymański, Zbigniew Ziobro.

  Wtedy dla nich ACTA była OK. Gdy jednak w Polsce wybuchły bezprecedensowe protesty w sieci i offline, PiS – wespół z Solidarną Polską i PJN-em – stało się zagorzałym przeciwnikiem.”

  teraz ci sami politycy solidarności, którzy odpowiadają za ponowne wprowadzanie cenzury w Polsce usiłują zbić kapitał polityczny na protestach

Możliwość komentowania jest wyłączona.