Akrobatyka – sport niepopularny? A przecież efektowny…

Nie ma pieniędzy w naszym sporcie. Dlatego Kamila Kędzior nie pojedzie na zawody.
„Ministerstwo Sportu nie dołoży się, ponieważ skoki na ścieżce nie występują na olimpiadach.”
I tak to wygląda rozwój sportu. A ministerstwo sportu się tłumaczy beznadziejnie…

Ostatnio słyszałem od nauczyciela WF w szkole córki, że ogólnie zajęcia ćwiczeń fizycznych w szkołach są coraz bardziej zaniedbywane ze szkodą dla zdrowia dzieci.
Nie można patrzeć tylko przez pryzmat startów i zawodów, trzeba patrzeć na rozwój fizyczny dziecka.
Jedne mają predyspozycje do ćwiczeń inne nie, jednak zdrowie i kondycję (na swoim poziomie zdolności i rozwoju) powinny wyrabiać sobie wszystkie dzieci.

 Kamila Kędzior zdobyła kwalifikacje na ms i potrzebuje pieniędzy by wyjechać

U nas jest jednak – jednotorowo. Śmieszne tłumaczenie minister Muchy o podzieleniu dyscyplin olimpijskich na trzy grupy: złotą, srebrną i brązową.
W myśl tego podziału piłka nożna w ogóle nie powinna być w żadnej z nich i nie powinna być dofinansowana. Czy my zdobywamy jakieś medale w tej dziedzinie sportu ostatnimi laty? A za kadencji obecnej minister, to już w ogóle.
Rozwój ruchowy powinien być już w szkole podstawowej promowany, a tak nie jest. Na poziomie podstawowym starszym nauczycielom nie chce się wychodzić z dziećmi na dwór i ćwiczyć. Nie ma nacisku, – wf nie jest ważny w większości szkół…
Zajęć dodatkowych brak, bo nie ma pieniędzy.
I tak idziemy do … tyłu.
Za parę lat będziemy mieli samych inwalidów.

Niech żyje …. sport? Hmm…
(Materiał w którym dziwnie się tłumaczy ministerstwo: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/afera-akrobatyczna-ministerstwo-sportu-odpiera-zarzuty-ws-kamili-kedzior/68ts1)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Akrobatyka – sport niepopularny? A przecież efektowny…”

  1. widać tow. Mucha pod względem nieudolności chce przyćmić najgorszego ministra w obecnym, też zresztą najgorszym, rządzie, już jest na dobrej drodze, chociaż wydaje się, że pośmiewiska dyplomacji nic nie przebije

Możliwość komentowania została wyłączona.