Arcybiskup Baraniak – droga przez mękę, ciche poświęcenie….

Film zrobił na mnie duże wrażenie, lecz nie mniejsze zrobiły na mnie informacje, których dowiedziałem się podczas spotkania z Autorką filmu Jolantą Hajdasz.
Jak prowadzi się obecnie pracę dziennikarską w niektórych mediach?… To były (między innymi) te informacje, które w jakiś sposób podejrzewałem, tutaj jednak zyskałem dowód…
Jeszcze jedną ważniejszą sprawą było uświadomienie, że dzięki męstwu i wytrzymałości arc. Baraniaka polski kościół nie skończył tak jak wtedy mocno skompromitowane akcjami tamtejszych SB (prowokacje, złamanie duchowe i cielesne najwyższych dostojników kościelnych) kościoły na Węgrzech i w Czechosłowacji…
Wszędzie tam zeznawali najbliżsi współpracownicy prymasów – przeciwko nim złamani torturami i innymi działaniami komunistycznego aparatu represji w danym kraju.

Tutaj, w Polsce Kościół ostał się dzięki cichemu męczeństwu jednego człowieka, wytrwał i stanowił podwalinę do obalenia dyktatury PZPR. Co spowodowało lawinę w państwach byłego Układu Warszawskiego.

Poniżej pojawią się krótkie filmiki ze spotkania i kilka zdjęć.
Na pierwszym z filmików autorka opowiada jak to jest: umawiać się z prokuratorami w IPN.

Spotkanie odbyło się w księgarni: Sursum Corda

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.