Brawo dla prezydenta Rzeszowa – pełne poparcie. Przeciw fałszowaniu historii.

Nie można budować polityki na fałszowaniu albo przemilczaniu historii. Tak prezydent Stalowej Woli – Andrzej Szlęzak odniósł się do nacisków zaniechania rekonstrukcji historycznej tragicznych wydarzeń na Wołyniu w 1943 roku.”

To konkretny przykład wsparcia i solidarności z ogólnopolskimi działaniami związanymi z 70-tą rocznicą „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu.

„W tym roku mija 70 rocznica mordów Polaków przez nacjonalistów ukraińskich. Według różnych źródeł historycznych mogło wtedy zginąć od 100 do 200 tysięcy osób. Upamiętnienie ofiar – pod hasłem „Wołyń 1943 – 2013 – nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” – przygotowuje Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „X D.O.K”.

Odbędzie się 20 lipca w Radymnie z udziałem około 300 osób, w wybudowanej do tego celu symbolicznej wołyńskiej wiosce, która na koniec spłonie. Samorząd Stalowej Woli wsparł inicjatywę przekazując 5 tysięcy złotych. W przygotowania finansowo zaangażowani są Kresowianie z całego świata. Patronat nad rekonstrukcją objęło Polskie Radio Rzeszów.”

Źródło: Andrzej Szlęzak w obronie rekonstrukcji rzezi wołyńskiej

NA stronie można posłuchać wypowiedzi. Informacja otrzymana dzięki Marysi. Pozdrawiam Marysiu!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Brawo dla prezydenta Rzeszowa – pełne poparcie. Przeciw fałszowaniu historii.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.