Iran prześladuje ludzi o wolnych umysłach. Zagrożenie bezpieczeństwa narodowego? Absurdy…

Niestety, to prawda. Jest to państw,o które nie tylko „stawia się” USA, co w pewnych okolicznościach mogłoby być uważane za formę protestu przeciw hegemoni amerykańskiej, jednak Iran poza tym, niewiele zmienił ze swojego nurtu głównego: państwa fundamentalistycznego. Jak uczynić, aby ludzie mieli wzajemny szacunek do swoich przekonań, wyznania i woli? Czy to w ogóle możliwe?

Said Abedini – chrześcijanin; zaraz po tym, kiedy został przeszkolony na muzułmańskiego bojownika. Teraz znajduje się w więzieniu skazany na 8 lat i poddany szykanom jako chrześcijanin. Said jest pastorem, żonaty, ma dwójkę dzieci.
W więzieniu bito go, stosowano tortury psychiczne i fizyczne. Oskarżono go o próbę osłabienia bezpieczeństwa państwa poprzez zakładanie sieci domowych kościołów ewangelickich, a poprzez to „ustawianie dzieci przeciw Islamowi”.
Saida aresztowano we wrześniu podczas wizytacji jednego z budowanych sierocińców dla dzieci nie religijnych. Ostatnio poza rozbudową sieci kościołów domowych, duchowny prosił o skupienie się na budowie sieci takich sierocińców w Iranie.
Żona Saida Nagmeh na koncie FB (Pray for Pastor Saeed Abedini prosiła o modlitwę za męża i powiedziała że jego działania pozbawione były intencji politycznych, było to po prostu naśladowanie swojego Mistrza – Jezusa Chrystusa, w dziele czynienia dobra.

Na podstawie:
Iran says American tried to turn children against Islam


Zdjęcie:(ACLJ) pobrane ze strony: www.assistnews.net

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.