Co mówią na Ukrainie o wyborze kandydata PiS Dudy?

Przez jaki pryzmat patrzą na wybór Dudy sąsiedzi ze wschodu?
Oto nadesłane tłumaczenie ze strony „Euro-integracja Ukraina”, przez jednego z czujnych obserwatorów Czytelników strony bezprzesady.com:

Tłumaczenie na j. polski:
Według sondaży exit poll liderem wyborów w Polsce został kandydat dopuszczający możliwość udzielenia pomocy wojskowej Ukrainie

Niedziela, 10 maja 2015, 22:56
Kandydat partii ?Prawo i Sprawiedliwość? na stanowisko prezydenta Polski Andrzej Duda, który nieoczekiwanie stał się liderem po pierwszej turze wyborów, na początku roku mówił o możliwym udzieleniu Ukrainie pomocy wojskowej.

Konkretnie, była o tym mowa w jego wywiadzie emitowanym w radiu RMF 24 w dniu 22 stycznia.

Wówczas Duda publicznie poparł stanowisko innego polskiego polityka Zbigniewa Bujaka o możliwości wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę w przypadku jeżeli okazałoby się to konieczne.

Duda powiedział wówczas – „pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia (Ukrainie), należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić.”

Ta wypowiedź Dudy stała się pod koniec zimy powodem poważnej krytyki pod jego adresem, szczególnie ze strony obecnie rządzącej w Polsce partii ?Platforma Obywatelska?. Obecny prezydent Polski Bronisław Komorowski oświadczył w odpowiedzi, że ?polscy żołnierze na Ukrainie ? to nonsens?.

Należy dodać, że partia Dudy ?Prawo i Sprawiedliwość? tradycyjnie jest bardziej kategorycznie nastawiona przeciwko Rosji niż ?Platforma Obywatelska?.

Na razie, niezależnie od dobrego wyniku Dudy w pierwszej turze wyborów, nie ma pewności, czy obroni on swoją pozycję lidera także w trakcie drugiej tury, ? także nie wiadomo, czy nie zmieni się jego stanowisko w przypadku wybrania go na stanowisko prezydenta.

eurointegration.com.ua.news

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Co mówią na Ukrainie o wyborze kandydata PiS Dudy?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.