„Coś ich trzyma przy tej władzy. Pycha i chciwość.”

Cytat z bardzo ciekawego wywiadu z Aleksandrem Gudzowatym. Z pewnymi zawartymi tezami w tym materiale trudno się nie zgodzić….

Poniżej fragmenty materiału zamieszczonego na stronie Interii. I oczywiście link do całości. Można nie lubić owego pana, jednakże jego spostrzeżenia są niezwykle spójne i logiczne. Ponadto obserwując rozgrywającą się dookoła nas polska rzeczywistość jakoś tak zauważa się powiązania, niestety…

„…Uważa pan, że w Polsce poziom korupcji jest wysoki?

– Są dwa poziomy korupcji. Jeden to ten powszechny, masowy, czyli żeby coś załatwić, to się daje jakieś drobne pieniądze – w urzędach, urzędniczkom czy urzędnikom. Ale jest też drugi poziom, ten już elitarny, że następuje przywłaszczanie majątku przez wąską grupę wybranych przyjaciół, kolegów, polityków itd. O tym świadczą niektóre prywatyzacje. To przejmowanie majątku za nieprawdziwe pieniądze.

Spotkał się pan w swojej działalności z oczekiwaniami korupcyjnymi ze strony polityków?

– A jakie są powody tego, że ja nie jestem tolerowany? Jak pan myśli?

Wie pan, ja być może mam własną intuicję, ale czytelnik chce usłyszeć konkretną odpowiedź.

– Oczywiście, że tak. Wyczekiwania pomocy w stosunku do mnie ze strony polityków były bardzo czytelne.

Czyli można powiedzieć, że politycy chcieli od pana pieniądze?

– Coś ich trzyma przy tej władzy. Pycha i chciwość. Proszę zobaczyć na przykładzie prywatyzacji w Polsce. Ja nikogo nie atakuję i nie mam zamiaru być osobą oceniającą – zwłaszcza autorytety. Ale prywatyzacja w Polsce to jest rozbrojenie kraju. I właśnie w etap kryzysu wchodzimy dużo słabsi, bo część majątku oddaliśmy globalnym, dużym przedsiębiorstwom zagranicznym. To nic innego jak „odkurzacze”. I to jest inicjatywa do tej pory pokutująca jako lekarstwo na polskie długi. A to nie jest żadne lekarstwo. Lekarstwem na polskie długi jest rozwój gospodarczy….”

Jak Rozbrojono Polskę

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “„Coś ich trzyma przy tej władzy. Pycha i chciwość.””

  1. Z artykułu: no normalnie sama prawda jakaś: FAKT ARTYKUŁ MOCNY JEST: „U nas jest wolna amerykanka władzy. Politycy uważają, że nie zarządzają krajem, a rządzą. To jest różnica. To jest uzurpacja. Nieprzestrzeganie prawa przez polityków to jest kolejna nasza klęska. Ja mam ciągle na myśli przykłady ze swojego podwórka. Na przykład prywatyzacja PGNiG to był jeden wielki przekręt.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.