Czy jest coraz gorzej w tym kraju? Ekonomia…

Zewsząd dochodzą mnie ponure informacje, dostaje też czasami od kolegów czy czytelników takie na adres mailowy. A w TV ciągle mówią o tym że PKB jest 4 procentowe i jest ok….
Tylko że co trzeci zakład pracy nie wypłaca wypłat pracownikom o tym się nie mówi. Prawnicy mają ręce pełne roboty, bo upadłości – to informacja od znajomej prawniczki.
Że kryzys to dopiero nadejdzie. I znów podnoszą się głosy o walucie euro.. Kto na tym skorzysta? Nie my.
Niemcy, których znam narzekali strasznie na wprowadzenie Euro.
Ograniczano biurokratyczne mechanizmy u naszego zachodniego sąsiada żeby zaoszczędzić.
A u nas coraz więcej biurokracji. Kolega czekał na ponowienie zezwolenia na sprzedaż alkoholi 21 dni. Ponieważ z komisji 4-osobowej przyznającej licencję jedna osoba była chora. I nikt nie mógł jej zastąpić. Mimo wzrostu urzędników i licznych zastępców.

Dookoła wszędzie ta sama ponura rzeczywistość. Np. służby straży miejskiej nadal nic nie robią sobie z pilnowania porządku związanego z kupkami psimi. A to przecież najprostsze wyzwanie jakie ich spotyka…

Ludzie nie mają pieniędzy na życie. Na podstawowe produkty. Jednak w środkach masowego przekazu mówią że wszystko jest ok. Z małymi przejściowymi trudnościami. I że musimy zrobić wszystko aby Unia Europejska się nie rozpadła bo to będzie największa katastrofa….

O ile ktoś z czytających spotkał się z podobnymi absurdami, czy doświadczeniami negatywnymi życia codziennego zachęcam do podzielenia się takimi spostrzeżeniami.

Piotrek


Zadłużenie kraju rośnie, a Rząd nic..(nie robi). Za Odrą; Marka 2.0?

Wchodzimy do strefy Euro czy nie ? opłaca się?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czy jest coraz gorzej w tym kraju? Ekonomia…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.