Kadafi – czy był najlepszym wrogiem?

„Kadafi – Nasz najlepszy wróg” film emitowany w TVP INFO pokazuje dyktatora jako przebiegłego, inteligentnego przeciwnika potrafiącego zrezygnować w odpowiednim momencie z programu nuklearnego aby móc zapewnić sobie bezpieczeństwo ze strony USA.

Jednocześnie potrafił powiedzieć swoje przez półtora godziny na forum ONZ bez żadnych konsekwencji dyplomatycznych.
Pojawiają się już filmy w których wybrani członkowie społeczności libijskiej pieją z zachwytu nad końcem epoki Kadafiego. „NATO pomogło zabić złego człowieka”
Czy zdają sobie sprawę z tego, że teraz zapanuje mroczna islamska rzeczywistość? Prawo szariatu, prześladowania innowierców, brutalne kamienowania kobiet które zdradziły? TO są cechy islamu. W Egipcie morduje się Koptów, rozjeżdża czołgami pospołu z radykalnymi skrzydłami islamskich bojówek. Ostatnio w pokojowej demonstracji tej grupy wyznaniowej, w której brało udział około 1000 osób zginęło 26. Ze strony rządu i islamistów nie zginął nikt. Niemniej w świat poszły informacje, że to „agresywni” Koptowie zaatakowali władze i członków organizacji islamskich. Tyle tylko że 26 ofiar to nie członkowie władz i islamiści.

O co naprawdę walczy NATO?
Walka toczy się o to co jest w tle. O 1/8 światowych zasobów ropy naftowej które leżą pod piaskami Libii.
Sam zwrot, że to „NATO pomogło zabić…”, jest dobrym chwytem marketingowym dla Amerykanów. Nie wiem tylko czy tka naprawdę jest się czym chwalić gdziekolwiek indziej poza Libią. Śmierć dyktatora nagrana amatorsko jest niezwykle drastyczna i przeraża nas, jest zaprzeczeniem naszej łacińskiej kultury, co przyznał wczoraj nawet członek SLD Ryszard Kalisz. A jego trudno posądzać o sympatię do katolików.
Wstrząsający moment zatrzymania dyktatora

Niestety należy się liczyć z tym, że niewiele się zmieni. Jak dowiadujemy się w materiałach na stronach Interii, duża część z liczącej 33 osoby Rady Narodowej to byli współpracownicy zabitego pułkownika.
Może oni po prostu stwierdzili że dosyć mają hegemoni swojego byłego umiłowanego Pana i Władcy…
Libia ogłosi swoją niepodległość
Oto cytat z tego materiału:
„Przejściowa Rada Narodowa liczy 33 osoby i w większości składa się z byłych funkcjonariuszy reżimu Muammara Kadafiego. Szef Rady, najważniejszy człowiek w Libii Mustafa Abdel Dżalil to były libijski minister sprawiedliwości, który porzucił Kadafiego w lutym, już po rozpoczęciu protestów w Benghazi.

Drugi spośród najważniejszych to Mahmud Dżibril, nazywany w uproszczeniu tymczasowym premierem Libii. „Mahmud Dżibril działał w think-tanku odpowiadającym za zarządzanie gospodarką w Libii za czasów Kadafiego””

Mam tylko nadzieję, że w Europie będą takie kraje jak Włochy, które dostrzegą zagrożenie ze strony postępującej inwazji radykalnego islamu.
Na łamach „Corriere della Sera” czytamy:
„…znęcanie się nad zwłokami Kadafiego” budzi przerażenie i nie może być uznane za wyraz sprawiedliwości.

„To nie jest rezultat aktu wojennego czy militarnego ataku, jak zabicie Osamy bin Ladena, ale krwawej zniewagi” – ocenia publicysta największego włoskiego dziennika. „To zniewaga, której towarzyszył oszalały okrzyk tłumu, uczestniczącego nie w tragedii egzekucji tyrana, ale lżenia symbolu, który należy wyszydzić i unicestwić” – pisze autor komentarza.

Jego zdaniem „pamięć tortur, jakie okrutnicy Kadafiego zadali narodowi libijskiego nie może usprawiedliwić brutalnego widowiska, które wczoraj splamiło oczekiwany epilog okrutnego i nieludzkiego despotyzmu…”

Makabryczny początek nowej Libii

A radykalny islam ciągle w ataku… Być może już niedługo Europę zdobić będą głównie szpiczaste kształty minaretów, z których do modlitw nawoływać będą przeciągłymi głosami mułłowie, najbardziej uczęszczanymi świątyniami będą meczety, a wzrok naszych dzieci będzie kierował się ku świętemu miastu islamu…

Piotrek

Polecane:

Islam w ataku

Minaret w Poznaniu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 myśli w temacie “Kadafi – czy był najlepszym wrogiem?”

 1. Libia=następny ,jakm Irak/Afganistan Kraj dla cwaniaków z ONZ/USA.,UE…oby,tylko ROPA PŁYNĘŁA GŁĘBOKIMI STRUMIENIAMI….
  nie ma jak to sianko z ropy!!!!powtarzalny biznesik….

  „Brudasów” i „Cwaniaków-Islamistów” w Poznaniu nie brak,wręcz PRZYBYWA.
  1.Ciekawe-ilu naprawdzę studiuje?
  2.Ilu jes Szpiegam?i=SIATKI SZPIEGOWSKIE???
  3.Kto I kiedy SIĘ wysadzi się w imię żle ZINTERRETOWANEGO „Koranu”?

 2. Autor tego wpisu ma rację w 100%-intersuję się polityką już co najmniej ze 20 lat i to bardzo wnikliwie.Nigdy nie popierałem tego typu reżimów…ale FAKTY BR

Możliwość komentowania jest wyłączona.