Czy Polska będzie drugą Szwajcarią?

Postawa obywatelska, społeczna odpowiedzialność wobec współrodaków, wspieranie swojej Ojczyzny, dla obrony swojego miejsca zamieszkania, Rodziny. Determinacja z tego wynikająca czyni takiego partyzanta, WOT-owca wojownikiem o wiele bardziej efektywnym niż żołnierz z poboru.

Szwajcaria potrafi zmobilizować 500 tysięcy żołnierzy w ciągu 48 godzin, i w ciągu następnych 400 tysięcy swojej „cywilnej” formacji obronnej. Cywilna w cudzysłowie, ponieważ to jest formacja składająca się z wieloletnich żołnierzy ze służby czynnej szkolącej się na strzelnicach 24 razy w roku – obowiązkowe.

Zapraszam do odsłuchania audycji „W środku dnia” o obronności w Polsce, Szwajcarii, o wojnie i jak to wpływa na naszą obronność.

https://radiopoznan.fm/audycja/w-srodku-dnia/w-srodku-dnia-31-03-2022

Poniżej materiał o niedopuszczalnym zachowaniu burmistrza Stęszewa. Wstrzymywaniu budowy strzelnicy – pod wieloma pretekstami. Dmuchanymi? Sztucznymi? Aby tylko były?

https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/spor-o-strzelnice-kto-ma-racje-burmistrz-czy-inwestor

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 komentarzy do “Czy Polska będzie drugą Szwajcarią?”

 1. Niezwykle przekonujące są głosy, mówiące o nieodpowiedzialności Polaków w kontekście dostępu do broni. Im więcej takich głosów, tym bardziej jestem za swobodnym dostępem do niej, nawet bez konieczności jej rejestrowania. Absurdalność tych wypowiedzi mocno kontrastuje z obecnym, realnym zagrożeniem wojennym.
  Zastanawia mnie również użyty, przez jednego z słuchaczy, argument o braku odpowiedzialności kierowców. Przecież w wyniku wypadków drogowych w Polsce umiera rocznie prawie 3 tys osób, nie licząc trwale okaleczonych. A jednak akceptujemy takie ryzyko i każdy może sobie samochód kupić.
  Uświadamiam sobie coraz bardziej, że problem polega na niewolniczej mentalności, wpajanej nam przez lata. Skoro jesteśmy tacy nieodpowiedzialni, to dla naszego dobra, trzeba nas kontrolować. Jeśli uznajemy społeczny brak odpowiedzialności, to w każdym mieszkaniu powinien zostać zainstalowany monitoring.
  Z drugiej strony jest cały wachlarz systemowych zachęt do bycia nieodpowiedzialnym; zaciągaj niespłacalne kredyty, pij alkohol i pal papierosy czyli nie dbaj o swoje zdrowie, korzystaj z „prawa” do rozwodów i do zabijania nienarodzonych dzieci, uprawiaj „wolną miłość”, słowem niszcz siebie i rodzinę.
  Wygląda na to, że komuś zależy na tym, abyśmy odpowiedzialni nie byli. Odpowiedzialni czyli jacy? Wolni?
  Na zakończenie zapytam jeszcze, jaki sąd uznał mnie za osobę nieodpowiedzialną, jakim prawem to uczynił i na podstawie jakich dowodów mnie skazał, odbierając prawo do skutecznej obrony?

  1. O właśnie. To jest ten problem jak można decydować za autonomicznego, praworządnego i niekaranego obywatela, wprowadzać na niego sankcje. Abstrahuję od konieczności szkoleń, ponieważ w naszym rozbrojonym społeczeństwie ludzie raczej (w doskonałej większości), boją się broni. Dlatego prawo powinni mieć, do jej posiadanie, jednakowoż przed samym posiadaniem powinien być obowiązkowy program szkoleniowy przynajmniej parudniowy.

 2. W gminie Chęciny woj.Świętokrzyskie miała powstać strzelnica.
  Jest teren wśród lasów, z daleka od zabudowań, w pobliżu tylko kopalnia i lasy. Niestety inicjatywa została utrącona przez burmistrza R.Jaworskiego, który zażądał „certyfikatu kulochwytów”.
  W RP nie ma urzędu, który wydaje takie „certyfikaty” co dobitnie świadczy o negatywnym nastawieniu p. burmistrza Jaworskiego i jest zapowiedzią rzucania kłód pod nogi takim projektom.

  1. Oj to trzeba nagłośnić medialnie – jest paru prawników strzelców, można oddać sprawę do sądu zwrócić się też do wojewody o pomoc. Zachowanie burmistrza w obecnej sytuacji można podciągnąć pod jawnie utrudniające realizację zobowiązań pro-obronnych, które każdy tego szczebla urzędnik ma w obowiązku.

Możliwość komentowania została wyłączona.