Czy to będzie początek rewolucji? Powód; ACTA…

Demonstracje i nawrót do haseł jakże bliskich polskim pokoleniom. Znów chcą założyć okowy na nasze spracowane ręce. Tym razem uwięzić nas wszystkich poddać permanentnej kontroli – zablokować, zamknąć usta. Tutaj wszyscy stajemy do walki i mówimy: NIE!

Demonstracja w Kielcach. Fragmenty z wp.pl:
„…Demonstracja rozpoczęła się o godz. 15 i trwała godzinę. Wśród protestujących byli m.in. kibice Korony Kielce, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ale także dzieci wyglądające na 10-12 lat. Protestujący mieli transparenty z hasłami: „To nie PRL. Nie chcemy powtórki 13.12.1981”, „Myślicie, że jesteśmy tylko w internecie? Nie, jesteśmy wszędzie”; krzyczeli: „Nie dla ACTA”, „Precz z cenzurą”, „Precz z komuną”, „Precz z brukselską okupacją”. Wznosili wulgarne hasła pod adresem premiera Donalda Tuska. …”

Dalej w tym samym materiale czytamy o tym co działo się w Katowicach:

„…Według szacunków policji, demonstracja zgromadziła ok. 800 osób. Po zakończeniu wiecu przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego grupy protestujących rozpoczęły przemarsz w kierunku ścisłego centrum Katowic. Ok. 400 demonstrantów przeszło na rynek, a stamtąd przed halę „Spodka”, skąd dotarli na deptak przy ul. Stawowej, wznosząc antyrządowe hasła.

Potem demonstranci poszli na katowicki Plac Wolności. Krzyczeli m.in. „Precz z komuną”, „Rewolucja, rewolucja”, „Katowice nie dla ACTA” i „Nie oddamy internetu”. Podskakując wołali: „Kto nie skacze, ten za Tuskiem” albo „Kto nie skacze, ten za ACTA”. Część demonstrantów zasłoniła twarze szalikami lub papierowymi maskami.

Na widocznych podczas wiecu przed urzędem transparentach znalazły się hasła w rodzaju: „ACTA wie, że paczysz”, „Zamiast za neta wsadzać za kratki, Donald, matole, obniż podatki”. Skandowano m.in. „Wolność, wolność”, „Ostatnia kadencja”, „Wolność słowa”, „Precz z komuną” czy „Kto się sprzedał?”.

Katowicką demonstrację przeciw ACTA – jeszcze zanim przerodziła się w niezapowiedzianą uliczną manifestację – wsparła śląsko-dąbrowska Solidarność – kilkudziesięciu związkowców miało związkowe transparenty;…”

Dalej Łódź: około 2 500 osób:
„…Policja interweniowała także w Łodzi, gdzie w dwóch demonstracjach wzięło udział ponad 2,5 tys. osób. Już po oficjalnej manifestacji ponad stuosobowa grupa została przed budynkiem władz samorządowych; najpierw wznoszono okrzyki przeciw ACTA, rządowi i Unii Europejskiej a później obrzucono magistrat jajkami.

Kilkukrotne apele policji wzywające do rozejścia się nie przyniosły skutku. Demonstracja zakończyła się dopiero, gdy w kierunku grupy ruszył osłaniany tarczami oddział policji. Do użycia siły jednak nie doszło.

Część demonstrantów uciekła; policja zatrzymał 54 osoby, które po wylegitymowaniu zostały zwolnione do domu. Do komisariatu Łódź-Śródmieście przewieziono jedynie dwóch 14-latków, którzy rzucali jajkami. Po obu muszą się zgłosić rodzice. …”

Kraków; kilkanaście tysięcy osób (15-16 tys.):
„…Demonstracja, w której wzięło udział – według szacunków policji – ok. 15 tysięcy osób, przeszła też przez centrum Krakowa, wyruszywszy z Rynku Głównego. Demonstracja przebiegła pokojowo, policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Manifestanci przynieśli ze sobą transparenty miedzy innymi z napisami: „Wolność dla Internetu – Internet dla wolności”, „Dosyć działania bez pytania”. Najpopularniejsze stało się jednak hasło „Nie dla ACTA”.

Demonstranci przeszli spod Wieży Ratuszowej ulicą Grodzką w kierunku Wawelu, a dalej pod Urząd Miasta. Na samym końcu pod Urzędem Wojewódzkim na ręce Wojewody Małopolskiego złożyli petycję przeciwko podpisywaniu ACTA.

Wcześniej podobne demonstracje odbyły się w Tarnowie, tam w proteście uczestniczyło około tysiąca osób oraz w Limanowej – sto osób. …”

Toruń i Bydgoszcz: 1 tys. i 4 tys. osób.

Trójmiasto – protesty pod domem premiera rządu, który chce podpisać ACTA.

„…Około półtora tysiąca osób – zdaniem policji – a dwa tysiące – zdaniem organizatorów – wzięło udział w gdyńskim proteście. Przed urzędem miasta zjawili się głównie młodzi ludzie z przyczepionymi do kurtek kartkami „Tusk nie zamknie mi ust”. Na miejscu pojawili się także członkowie Ruchu Palikota, klubu „Gazety Polskiej” oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Na koniec demonstracji paru jej uczestników weszło na dach budynku magistratu i zainstalowało tam transparent z przekreślonym słowem „ACTA”.

Po demonstracji w Gdyni część jej uczestników wyruszyła pieszo do Sopotu, by urządzić podobny protest przed domem premiera Donalda Tuska. Około 400 demonstrantów przybyło na miejsce ok. godz. 21:30 i skandowało m.in. „Precz z cenzurą”, „Nie dla ACTA”, „Dymisja dla Tuska” oraz – zwracając sie do funkcjonariuszy zabezpieczających pikietę – „Policjanci internauci”.

Manifestacja przed domem premiera była nielegalna, bo władze miasta nie wydały na nią zgody argumentując, że organizatorzy zbyt późno o nią wystąpili. Policja jednak nie zdecydowała się na przerwanie protestu, funkcjonariusze – zarówno po drodze, jak i na miejscu – pilnowali tylko, by nie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń. …”

Źródło cytatów z materiału: Kielce: 24 osoby zatrzymane, policjant w szpitalu

Czy to co nie udało się w zeszłym roku kibolom uda się teraz? Padnie rząd, który chce założyć nam kaganiec?

….

Piotrek

ACTA – WIELKI BRAT to Rzeczywistość

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czy to będzie początek rewolucji? Powód; ACTA…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.