Czym jest miód?

Słoty skarb, radość i nadzieja – zdrowie. TO jest miód.
miody

Nasza „matka Unia” (UE) mówi nam wg dyrektywy nr 2001/110EC że miód to:

„…naturalna słodka substancja wytworzona przez pszczoły (Apis mellifera) z nektaru roślin lub wydzielin owadów wysysających soki z żywych części roślin, które pszczoły zbierają, przebierają przez łączenie ze specyficznymi substancjami własnymi, składają, odwadniają, gromadzą i pozostawiają do dojrzewania w plastrach. Produkt ten może być płynny, lepki, lub skrystalizowany. Miód dzieli się na: nektarowy zwany dalej kwiatowym, oraz miód spadziowy…”

Miód posiada właściwości lecznicze: miód nektarowy spadziowy

Dzięki dużej zawartości cukru prostego glukozy, którą szybko wchłaniamy, miód jest znakomitym pokarmem dla sportowców i wspaniałą odżywką dla serca. Przy osłabieniu mięśnia sercowego zaleca się codzienne spożywanie miodu.

„Trafiłem” na pszczelarza, który produkuje bardzo ciekawe miody. Oczywiście jak każde, są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ każdy miód różni się minimalnie od innego. Niby to samo a jednak co innego. Smak, skład…
Dlaczego?
Ponieważ warunki ZAWSZE się zmieniają. Pogoda, składniki – wszystko ulega zmianie.
Raz są lepsze innym razem gorsze. Produkty, składniki. Jednak nic nie przebije miodu jeżeli chodzi o „lepszość”. Co do „gorszości” to na pewno cała reszta żywienia w naszych sklepach spełnia tą z kolei normę.
A więc dla zdrowia i neutralizacji produktów z liczną ilością tak zwanych E i tym podobnych jedzmy miód.
Pamiętajmy – jesteśmy tym co jemy.

Niestety producenci miodu- a więc pszczoły mają coraz więcej problemów, choroby cywilizacyjne rzec by można.
Musimy im pomagać, ponieważ wkrótce może się okazać, ze będziemy sami zapylać rośliny tak niezbędne w łańcuchu ekologicznym świata…: adoptujpszczole.pl

polskie miody


Cytaty: Co to jest miód i skąd się bierze?


Linki:

Miód spadziowy ? jak powstaje i dlaczego warto go jeść

MIÓD: wartość odżywcza i właściwości lecznicze miodu

Miód a cukrzyca: Czy cukrzycy mogą spożywać miód?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czym jest miód?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.