Czyżby przedwyborcze „harce”?: „Polacy powinni pomóc Ukraińcom uporać się z historią” – D. Tusk.

Cytat pochodzi z materiału z GW.
Publikacja: PAP 30.03.2014 13:37
flaga-UPA – Flaga-godło UPA.
Czy możemy wierzyć szczerości owych i tak bardzo ostrożnie formułowanych rzekłbym „politycznych” wypowiedzi? Ile już ich słyszeliśmy?
Premier kontynuował, oto fragment: „…aby przyszła Ukraina była państwem niepodległym i demokratycznym, w którym nie ma nacjonalizmu…” – szczęśliwie zauważono w końcu nacjonalizm, na Ukrainie. Chociaż jak już pisałem, na spotkaniu w Poznaniu Wujec go nie dostrzegał na Majdanie, w pokrętnej i mętnej odpowiedzi na moje pytania z tym związane.
W efekcie udało się mi udzielić krótkiej riposty, gdzie zaznaczyłem, że uzyskałem odpowiedź na pytania, których nie zadałem.
Dowiedziałem się między innymi, że flagi czarno-czerwone trzymały jakieś przygodne osoby na Majdanie, a nie członkowie, czy zwolennicy nacjonalistów…
Także dowiedziałem się, że jestem wrogiem Ukrainy i Ukraińców (ciekawe czym się tak wykazałem, pytaniem o to, kto trzymał flagi UPA?, sądzę, że była to troska i niepokój a nie wrogość, w kontekście chociażby tego materiału z Ukrainy: O czym mówi ?Swoboda??? Czy jej działalność jest anty-ukraińska? chyba w pełni uzasadniona).
Dobrze by było, aby doradcy naszego prezydenta jednak nie ośmieszali się w ten sposób (brakiem wiedzy [?]).
wolyn_i_polesie
(na zdjęciu: najnowszy numer „Wołyń i Polesie” na okładce zdjęcie podpisane: „W Kijowie na majdanie 2014 rok czerwono-czarne flagi UPA i „Swobody”. W numerze inne spojrzenie (od mainstreamowego) na politykę wschodnią Polski autorstwa Bohdana Piętki pt.: „Na banderowskim szlaku„)

Cóż, rejestrujemy te wypowiedzi polityków, naszych… – i będziemy starali się uchwycić ich sens, a kiedy się nam to uda, spróbujemy… Cóż innego można? Politycy są „jak święte krowy” .. kiedyś słyszałem. Wierzę jednak, że częstym przypominaniem tego stwierdzenia podczas wszelakich kampanii wyborczych, można chociaż nabawić ich o nerwowość i lekką niestrawność…? Z kolei niewygoda z tego wynikająca (może) przypadkiem doprowadzi do jakiś działań z ich strony?
Pytanie tylko czy pozytywnych dla sprawy, czy też nie?

Piotr Szelągowski

Źródło cytatów i całość materiału: Premier na Podkarpaciu Tusk: Dalsze relacje między Polską a Ukrainą zależne od właściwego zrozumienia historii


Premier złożył kwiaty przed pomnikiem pomordowanych przez UPA we wsi Rudka (zginęło 58 osób).
W dniu 19 kwietnia 1944 r. oddziały banderowskie zaatakowały i spaliły wieś, ocalałym kobietom i dzieciom nakazano „wynosić się za San”. Bandą UPA dowodził Iwan Szpontak ps. „Zalizniak”.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.